Autor Wątek: v20.12.0  (Przeczytany 542 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1228
Poniżej przedstawiamy listę zmian wprowadzonych w ostatniej wersji aplikacji na kolektory dla Subiekta GT.

- Zablokowanie przycisku wstecz przeglądarki
Zablokowaliśmy możliwość użycia przycisków wstecz / dalej w przeglądarce, aby nie pozwalać na ponowne wywołąnie (nie zamierzone) tej samej akcji (np. podjęcia dokumentów).
Dodaliśmy na każdym ekranie przycisk umożliwiający powrót do poprzedniego ekranu.

- Rozpoznanie towaru po skanie
Teraz towar jest rozpoznawany w momencie rejestracji skanowanego kodu kreskowego. Usprawnia to proces rozliczenia i zabezpiecza przed błędami gdy istnieje wiele towarów z jednym kodem kreskowym.
Towar jest rozpoznawany automatycznie a w przypadku gdy nie uda się zlokalizować towaru, to wyświetlona zostanie informacja. Jeżeli jest kilka towarów z jednym kodem kreskowym to operator będzie musiał wybrać który towar kompletuje.

- Kompletacja z rozbiciem na zamówienia
Dodaliśmy nowy tryb kompletacji umożliwiający rozkładanie towaru na poszczególne zamówienia już w momencie kompletacji towarów z magazynu. Aplikacja po zeskanowaniu kodu kreskowego towaru wyświetli listę przypisanych do użytkownika zamówień, gdzie należy umieścić dany towar.
Bardziej szczegółowo ten proces jest opisany na stronie: Subiekt GT – kompletacja z rozkładaniem towaru na zamówienia

- Kompletacja z podpowiadaniem potrzebnej ilości
Dodaliśmy nowy tryb kompletacji, który po zeskanowaniu kodu kreskowego towaru sprawdzi ile należy go zebrać i wyświetli taką informację magazynierowi.
Można ustawić od jakiej ilości program ma wyświetlać informację użytkownikowi, dzięki czemu jak jest do zebrania jedna sztuka to użytkownik nie zobaczy podpowiedzi a jak dwie to zostanie mu wyświetlona.
Informacja o tym trybie umieszczona została razem z opisem podstawowego sposobu (skanowania każdej sztuki towaru): Subiekt GT – kompletacja na terminalu mobilnym

- Informacja o nadmiarze na podglądzie dokumentu
Jeżeli korzysta się z kompletacji z rozbiciem na zamówienia, to na podglądzie dokumentu będzie widoczna informacja o nadmiarach (jeżeli do danego dokumentu Subiekta GT przypisane będzie więcej towaru, niż zawarte jest na pozycjach).

- Możliwość przeniesienia towaru z dokumentu na dokument
Dodaliśmy możliwość przeniesienia towaru przypisanego do konkretnego dokumentu na inny dokument. Opcja ta jest użyteczna gdy wykorzystywana jest kompletacja z rozkładaniem towaru na poszczególne zamówienia.

- Informacja o nadmiarach na liście dokumentów
Na liście przypisanych dokumentów Subiekta GT dodaliśmy informację o liczbie nadmiarowych towarów przypisanych do danego zamówienia.