Autor Wątek: Brak sortowania listów przy wydruku  (Przeczytany 1972 razy)

bioires

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
Witam
Od kilku dni zauważyłem, że przy wydruku zbiorczym listów Inpost Shipix listy przestały być sortowane. Do tej pory dokumenty końcowe tworzyłem w Sello i posortowaniu ich po dokumencie końcowym przenosiłem je do PP. Następnie według tej kolejności tworzyłem paczki. Dzięki temu przy wydruku listy miałem posortowane po dokumencie końcowym. Obecnie, gdy robię paczki w ten sam sposób i pomimo tego, że według numeru "Lp" paczki dalej są tworzone za kolejnością dokumentu końcowego, to przy wydruku okazuje się, że listy są w kolejności losowej

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Zakładam że chodzi o wydruk zbiorczy z zakładki INPOST SHIPX.
W modułach przewoźników nigdy nie było wymuszanego sortowania - nie zmienialiśmy nic w tym zakresie.
Mógł zmienić coś sam InPost, gdyż to on generuje pliki PDF.

Proszę też zwrócić uwagę na to że wydruki mogą być agregowane po usłudze, więc jak drukuje się razem listy kurierskie, paczkomatowe i allegro to mogą być zamieszczane grupami.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby drukowanie pojedyncze przy tworzeniu listu przewozowego na drukarce termicznej). W module Sello przy tworzeniu listów jest wymuszane sortowanie a etykiety tworzone są pojedynczo i od razu drukowane.

bioires

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
"Zakładam że chodzi o wydruk zbiorczy z zakładki INPOST SHIPX"
Tak

"W modułach przewoźników nigdy nie było wymuszanego sortowania - nie zmienialiśmy nic w tym zakresie."
Tylko, że do tej pory bezproblemowo drukowało dokumenty według kolejności importu listów z Sello do Prostej paczki. Inaczej mówiąc, jeżeli ustawiłem sortowanie po dokumencie końcowym w Sello, a następnie dawałem "utwórz paczki" to po przygotowaniu listów w PP, zbiorowo były drukowane one w tej samej kolejności (oprócz Shipix w innych kurierach nadal to działa)

Proszę też zwrócić uwagę na to że wydruki mogą być agregowane po usłudze, więc jak drukuje się razem listy kurierskie, paczkomatowe i allegro to mogą być zamieszczane grupami.
Tak mieliśmy zawsze. Drukujemy tylko Allegro Paczkomaty oraz Paczkomaty i byłby one dzielone na grupy, ale i tak druk listów był posortowany, a nie losowy. Dodatkowo mogę np. zaznaczyć tylko 5 listów tego samego rodzaju, które będę wydrukowane w jednym pliku i okaże się, że są one ustawione losowo.

W module Sello przy tworzeniu listów jest wymuszane sortowanie a etykiety tworzone są pojedynczo i od razu drukowane.
Niestety nie mogę skorzystać z tej opcji. Pracujemy na serwerze i zauważyłem, że przy bezpośrednim wydruku zdarza się, że kod kreskowy jest niemożliwy to zaczytania przez skaner. Dlatego też przed wydrukiem przenosimy plik z serwera na własny komputer i dopiero wtedy drukujemy listy.

Mógł zmienić coś sam InPost, gdyż to on generuje pliki PDF.
Wydaję mi się, że nie może być to problem całego InPostu, bo więcej osób zgłaszałoby ten problem, a póki co widzę, że tylko ja mam ten problem.

Zaznaczę również, że przy wydruku pojedynczym pliki z listami ustawiają się fajnie za kolejnością.

« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2020, 10:26:01 am wysłana przez bioires »

bioires

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 83
Okej, na innych forach też zaczynają pisać o tym problemie, więc zapewne wina leży po stronie InPostu

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Cytuj
Tylko, że do tej pory bezproblemowo drukowało dokumenty według kolejności importu listów z Sello do Prostej paczki. Inaczej mówiąc, jeżeli ustawiłem sortowanie po dokumencie końcowym w Sello, a następnie dawałem "utwórz paczki" to po przygotowaniu listów w PP, zbiorowo były drukowane one w tej samej kolejności (oprócz Shipix w innych kurierach nadal to działa)
Używają Państwo cały czas tej samej wersji programu. Jeżeli nie było aktualizacji programu, to nie ma opcji żeby program zmienił swoje działanie. Albo zmienił coś przewoźnik, albo zmieniło się coś w procesie.
Może był gdzieś przefiltrowany inaczej grid (może mieć to też wpływ na kolejność).

Cytuj
W module Sello przy tworzeniu listów jest wymuszane sortowanie a etykiety tworzone są pojedynczo i od razu drukowane.
Niestety nie mogę skorzystać z tej opcji. Pracujemy na serwerze i zauważyłem, że przy bezpośrednim wydruku zdarza się, że kod kreskowy jest niemożliwy to zaczytania przez skaner. Dlatego też przed wydrukiem przenosimy plik z serwera na własny komputer i dopiero wtedy drukujemy listy.
Etykieta pobierana jest jako PDF i tak jest przesyłana do drukarki. Można spróbować zmienić program do wydruku: https://instrukcja.prostapaczka.pl/Administracja-program-wydruku.html

Cytuj
Okej, na innych forach też zaczynają pisać o tym problemie, więc zapewne wina leży po stronie InPostu
To miejmy nadzieję że szybko naprawią i problem "sam" zniknie :)