Autor Wątek: UPS i tokeny autoryzacyjne (od v24.5.2)  (Przeczytany 1187 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1785
W wersji v24.5.2 ProstejPaczki zmieniliśmy aby tokeny autoryzacyjne były przechowywane w bazie danych programu zamiast w ustawieniach konta dostępowego.
Dzięki temu w mogliśmy wprowadzić automatyczne odświeżanie tokenu autoryzacyjnego przed próbą komunikacji z API UPS (np. przygotowania listu, pobrania etykiety, sprawdzenia statusu przesyłki).
Funkcja ta ma na celu zmniejszenie ryzyka konieczności przedłużania tokenu ręcznie w ustawieniach konta dostępowego.

Jak to działa
Przed przygotowaniem listu przewozowego program za każdym razem będzie sprawdzał czy token dostępowy, przydzielony przez system UPS podczas autoryzacji, nie utracił ważności.
Jeżeli token nie będzie już ważny to program automatycznie spróbuje go przedłużyć w systemie UPS-u. Jeżeli aktualizacja się powiedzie to zapisze nowy token w bazie danych, dzięki czemu będą mogły z niego skorzystać inne stanowiska przygotowujące listy.

Uwaga
Po zainstalowaniu tej wersji programu konieczne będzie wykonanie ponownej autoryzacji konta w systemie UPS.
W związku z tym że dane logowania podawane są systemowi UPS to zalecamy aby w przypadku posiadania wielu kont UPS zweryfikować poprawność autoryzacji.
Można to wykonać np. przygotowując listy testowe z każdego konta i sprawdzając w systemie UPS czy znalazły się w odpowiednim koncie.
Pozwoli to uniknąć sytuacji gdy te same dane autoryzacyjne zostaną wprowadzone na kilku kontach dostępowych ProstejPaczki.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2024, 05:44:49 pm wysłana przez Piotr »