Zazwyczaj przy pakowaniu towarów używanych jest kilka rodzajów opakowań.
W programie ProstaPaczka można zdefiniować te opakowania i ich wymiary a później dodawać nowe paczki skanując kod kreskowy opakowania lub wybierając opakowanie z listy.
1. Okno edycji listuNa początku należy się upewnić czy okno edycji listu przewoźnika którego używasz jest dostosowane do skanowania kodów kreskowych opakowań.
Pole do skanowania kodu opakowania jest umieszczane nad tabelą z listą paczek.
Jeżeli jest tam pole tekstowe i kilka przycisków to znaczy, że można tam dodawać opakowania. Jeżeli tego pola nie ma a go potrzebujesz to prosimy o zgłoszenie sugestii dodania tej opcji.
https://instrukcja.prostapaczka.pl/Opakowania-opis.htmlW następnym kroku należy w module OPAKOWANIA dodać stosowane w firmie opakowania.
Instrukcja dla tego modułu znajduje się na stronie:
https://instrukcja.prostapaczka.pl/Opakowania-opis.htmlDla każdego opakowania warto przypisać unikalny kod kreskowy, który będzie można zeskanować w oknie edycji listu.
3. Mapowanie rodzaju opakowaniaOpakowania stosowane w firmie mogą być różnego typu, np.: KARTON, PALETA, KOPERTA i każde z tych typów może mieć różne wymiary.
Niektórzy przewoźnicy wymagają stosowania ich klasyfikacji, dlatego w ProstejPaczce dodany jest słownik który pozwala zmapować rodzaj opakowania stosowany w firmie na rodzaj opakowania stosowany przez przewoźnika.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie:
https://forum.prostapaczka.pl/ogolne/rodzaje-opakowan-a-typy-paczek-u-przewoznikow/4. Skanowanie w oknie edycji listuJeżeli są już przygotowane opakowania i mapowania na rodzaj paczki można zacząć używać ich w oknie edycji listu.
Po otwarciu okna edycji kursor powinien migać w polu do skanowania kodu kreskowego. Wystarczy że w tym polu zeskanowany zostanie kod kreskowy opakowania a zostanie dodana nowa paczka o konkretnych wymiarach.
Jeżeli nie są przypisane żadne kody kreskowe do opakowań to można uruchomić dodanie nowej paczki z listy zdefiniowanych opakowań. Listę można wyświetlić klikając na przycisk znajdujący się nad tabelą paczek.
W polu do skanowania kodów opakowań można też używać specjalnych kodów które pozwolą operować na tabeli, np. PP_DEL_ALL usunie wszystkie paczki z listy.