Autor Wątek: Allegro Pocztex/Odbiór w punkcie - e-mail  (Przeczytany 4579 razy)

lf93

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
Witam,
Mam mały, acz uciążliwy problem :)
Mam podpisaną w miarę korzystną umowę z Pocztą Polską. Dlatego też nie chcę podpisywać aneksów bądź nowej umowy na przewóz paczek Allegro. Jednak ze względu na to, że klienci lubią te opcje dostawy - mam w swoich formach dostawy Allegro Pocztex i Allegro Odbiór w punkcie.
Problem mam natury technicznej. Po zaimportowaniu paczek z Sello i rozpoczęciu tworzenia listów przy paczkach Allegro Pocztex i Allegro Odbiór w punkcie PP2 zatrzymuje się i informuję mnie o tym, że muszę mieć podpisaną umowę z Pocztą w celu wysyłania paczek Allegro. Zmusza mnie to, do ręcznego usuwania adresu e-mail z danych paczki. Po tej czynności Paczka zostaje utworzona.
Czy istnieje jakaś możliwość, aby paczki były tworzone bez pojawiania się komunikatu, albo aby przy tych paczkach adres e-mail był od razu usuwany?
Pozdrawiam :)

Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
Niestety przesyłki Allegro wymagają podpisania umowy z pocztą. PocztaPolska narzuca korzystanie z dwóch kont ENadawcy - jednego dla przesyłek zwykłych, drugiego dla przesyłek Allegro.
Przesyłki generowane po usunięciu adresu e-mail nie są przesyłkami Allegro.

lf93

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
Zgadza się i doskonale to rozumiem :) Chodzi mi tylko o to, czy mogę w jakiś szybki sposób, przed przyciśnięciem "Przygotuj listy", usunąć adresy e-mail w kilkunastu paczkach?

Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
Rozumiem, wolałem się upewnić :)
Z jakiego programu (przed PP2) generowane są listy? Z Sello?

lf93

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
Tak, z Sello. Tylko tam nie chciałbym usuwać e-maili, bo nie będę miał jak wysłać numer listu przewozowego do klienta :D

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Witam,
Mam mały, acz uciążliwy problem :)
Mam podpisaną w miarę korzystną umowę z Pocztą Polską. Dlatego też nie chcę podpisywać aneksów bądź nowej umowy na przewóz paczek Allegro. Jednak ze względu na to, że klienci lubią te opcje dostawy - mam w swoich formach dostawy Allegro Pocztex i Allegro Odbiór w punkcie.
Problem mam natury technicznej. Po zaimportowaniu paczek z Sello i rozpoczęciu tworzenia listów przy paczkach Allegro Pocztex i Allegro Odbiór w punkcie PP2 zatrzymuje się i informuję mnie o tym, że muszę mieć podpisaną umowę z Pocztą w celu wysyłania paczek Allegro. Zmusza mnie to, do ręcznego usuwania adresu e-mail z danych paczki. Po tej czynności Paczka zostaje utworzona.
Czy istnieje jakaś możliwość, aby paczki były tworzone bez pojawiania się komunikatu, albo aby przy tych paczkach adres e-mail był od razu usuwany?
Pozdrawiam :)

Do października też tak działaliśmy. Niestety na "dłuższą metę" to nie zadziała. Allegro wymusza wysyłki paczek formą, jaką wybrał klient. Kwestia czasu i przestana Ci zaliczać te paczki jako nadane. Lepiej wcześniej się przygotować.

Do zwykłej umowy nie robisz aneksu. Podpisujesz odrębną umowę, w której nie masz żadnych deklaracji wolumenu. Jeśli na swojej umowie bez problemu wyrabiasz wolumen z deklaracji, to spokojnie możesz podpisać drugą i wysyłać na obu. U nas aktualnie paczki rozkładają się po połowie na obie umowy.

Z informacji od opiekuna z Poczty, podobno umowa Poczta - Allegro jest zawarta do końca maja tego roku. Negocjują dalszą współpracę, ale w Poczcie mówi się tez o tym, że ta współpraca może nie być przedłużona (choć osobiście w to nie wierzę).

lf93

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
Dopóki zaliczają je i nie robią z tym żadnego problemu to będę raczej dalej wysyłał paczki Pocztexem zamiast Allegro Pocztex.

Tak, tylko wysyłkę Allegro, Poczta Polska wyceniła nam drożej aniżeli mamy zwykłą przesyłkę, więc przy wysyłce Allegro na każdej paczce byłbym kilka złoty w plecy.

Po Allegro to już wszystkiego się spodziewam. Nawet tego, że zostaniesz zmuszony do korzystania tylko z kurierów wskazanych przez nich :P

Póki co chodzi mi tylko o techniczną możliwość szybkiego usuwanie e-maili w kilkunastu paczkach "na raz"



Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
PP2 nie posiada takiej funkcjonalności.
Jeśli jest Pan zainteresowany wyceną, proszę o kontakt na office@lcsoft.pl - postaramy się pomóc.