Autor Wątek: Poczta Polska blokuje możliwość ponownego użycia numeru nadania  (Przeczytany 599 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1277
Poczta Polska przesłała komunikat o najnowszej zmianie wprowadzonej w Elektronicznym Nadawcy. Komunikat dotyczy sposobu tworzenia listów przewozowych za pomocą WebAPI.

Nie dotyczy to jednak ProstejPaczki, gdyż nie używamy poprzednich numerów listów i za każdym razem gdy tworzony jest list przewozowy nadawany jest nowy numer.

Cytuj
Informujemy, iż wprowadzamy zmianę uniemożliwiającą zapisywanie poprzez WebApi przesyłek z użyciem numerów nadań zarezerwowanych dla systemu Elektroniczny Nadawca (EN), pozyskiwanych po wywołaniu metody addShipment.

Obecnie, klienci zapisujący w EN przesyłki za pomocą metody addShipment, otrzymują w odpowiedzi na wywołaną metodę m.in. numer nadania, pod którym przesyłka zostaje zapisana. W chwili obecnej, po wywołaniu metody clearEnve lope i usunięciu przesyłki, system umożliwia jej ponowne zdefiniowanie poprzez addShipment z tym samym numerem nadania.

Wdrożenie zmian uniemożliwi zapisywanie przesyłek z numerami zarezerwowanymi dla systemu EN. Zmiana zostanie zainstalowana w dniu 23 wrzesnia 2020 r.