Autor Wątek: PP_N20_ZLECENIE_ODBIORU  (Przeczytany 6198 razy)

Hide

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
Jednego dnia mamy na Allegro od groma tytułowych dopłat na kwotę 6,99 zł. Od Poczty dowiedziałem się, że: nieprawidłowo zaznaczacie Państwo  w EN „nadanie u kuriera”. Wszystkie przesyłki to Allegro Kurier Pocztex i Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex. W ustawieniach korzystamy z POCZTEX KURIER 2.0

Nie widzę w PP2 takiej opcji wiec co mam w takim przypadku zrobić?

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2022, 11:13:43 am wysłana przez Hide »

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1771
A co znaczy nieprawidłowo?
Bez szczegółów mogę spróbować zgadywać:
Z tego co wiemy, to dopłaty mogą być naliczane jeżeli w umowie z Pocztą Polską mają Państwo  zaznaczone że przesyłki będą nadawane w punkcie a na liście przewozowym nie został wybrany punkt nadania.
Jeżeli w przesyłce Pocztex 2.0 nie zostanie wskazany punkt nadania to Elektroniczny Nadawca wycenia tą przesyłkę jako "odebrana przez kuriera".
To czy został wybrany punkt nadania czy nie widać w podglądzie przesyłki w Elektronicznym Nadawcy.
W ProstejPaczce w oknie edycji listu Pocztex 2.0 można wybrać punkt nadania przesyłki.
W ustawieniach przetwarzania dokumentu na list powinna być też opcja pozwalająca na wstawienie identyfikatora punktu nadania, aby był brany dla każdej przesyłki.

Najlepiej wybrać punkt nadania w ProstejPaczce na jakimś liście i skonsultować się z  Pocztą Polską czy o to im chodzi.

Hide

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
Z tego co wiemy, to dopłaty mogą być naliczane jeżeli w umowie z Pocztą Polską mają Państwo  zaznaczone że przesyłki będą nadawane w punkcie a na liście przewozowym nie został wybrany punkt nadania.
I tak się stało w tym przypadku.
Jeżeli w przesyłce Pocztex 2.0 nie zostanie wskazany punkt nadania to Elektroniczny Nadawca wycenia tą przesyłkę jako "odebrana przez kuriera".
Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Jest to też trochę mylące ze strony Poczty bo przecież nie wozimy tych paczek do urzędu tylko właśnie są odbierane przez kuriera.

To czy został wybrany punkt nadania czy nie widać w podglądzie przesyłki w Elektronicznym Nadawcy.
Widziałem.

W ProstejPaczce w oknie edycji listu Pocztex 2.0 można wybrać punkt nadania przesyłki.
Ale to trzeba wchodzić w każdą jedną przesyłkę

W ustawieniach przetwarzania dokumentu na list powinna być też opcja pozwalająca na wstawienie identyfikatora punktu nadania, aby był brany dla każdej przesyłki.
Gdzie dokładnie znajdę taką opcję? To jest to co na screenie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2022, 12:12:42 pm wysłana przez Hide »

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1771
Tak, jeżeli poda się w miejscu na zrzucie  identyfikator urzędu nadania to będzie on używany przy tworzeniu każdego listu.
Ustawienia przetwarzania są zawsze dostępne w tym samym miejscu:
zakładka z dokumentami - ikona zębatki -> zakładka POCZTA POLSKA -> przycisk POCZTEX 2.0

Cytuj
Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Jest to też trochę mylące ze strony Poczty bo przecież nie wozimy tych paczek do urzędu tylko właśnie są odbierane przez kuriera.
Może to wynikać z jakiś ustaleń między Pocztą a Allegro.
Najlepiej zrobić przykładowy list i wyjaśnić z Pocztą czy o to im chodziło, albo  użyć metod Wysyłam z Allegro, wtedy teoretycznie Allegro będzie panować nad przekazywaniem danych do systemu Poczty Polskiej.