Autor Wątek: Allegro Punkty Kolporter dla Sello  (Przeczytany 4640 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W wersji 21.9.6 dodaliśmy możliwość tworzenia listów przewozowych z danych paczki Sello przez API Wysyłam z Allegro ze sposobem dostawy Allegro Punkty Kolporter.

Aby uruchomić tą integrację należy:
1. Skonfigurować moduł WZA (Wysyłam z Allegro)
Do konta musi być przypisana umowa "Allegro punkty"
https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/konfiguracja-modulu-integracji-z-api-wysylam-z-allegro/
2. Włączyć metodę "WzA - Allegro Punkty" w PACZKI SELLO - zębatka - PROGRAM - METODY EKSPORTU
3. Skonfigurować ustawienia przetwarzania w PACZKI SELLO - zębatka - WYSYŁAM Z ALLEGRO - ALLEGRO PUNKTY
4. Jeżeli są używane mapowania, to należy w nich wskazać odpowiednią metodę.

fixem

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
1. W którym miejscu PP konfiguruje się pole Id Punktu?
2. Z kilku kont pojawiają się usługi Allegro Punktu i nie wiadomo do jakiego konta są przypisane.



Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Cytuj
1. W którym miejscu PP konfiguruje się pole Id Punktu?
Konfiguracja punktu odbioru nadawcy jest dostępna od wersji  v21.9.7 w konfiguracji konta dostępowego.

2. Z kilku kont pojawiają się usługi Allegro Punktu i nie wiadomo do jakiego konta są przypisane.
Nie mieliśmy do tej pory takiego przypadku.
Lista usług pobiera się dla wybranego konta Allegro.
Czy jak wciśnie się przycisk odświeżenia usług i rozwinie listę rozwijaną to jest dostępnych kilka pozycji Allegro Punkty Kolporter?

fixem

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
AD.2
Mam osiem autoryzowanych kont na allegro.
Jeżeli dodam (+) dla każdego konta usługę Allegro Punkt to mam na liście 8 usług do wyboru o takiej samej nazwie (Allegro Punkty).
Na zdjęciu poniżej są dodane tylko dwa dla zilustrowania problemu.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2021, 09:32:57 am wysłana przez fixem »

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Każde konto dostępowe w ProstejPaczce może być połączone z jednym kontem Allegro.
Jeżeli na jednym koncie w PP2 dodawane były usługi z różnych kont Allegro to mogło dojść do takiej sytuacji.

Jeżeli jest 8 kont Allegro to powinno być 8 kont dostępowych a wtedy każde z tych kont będzie miało usługę Allegro Punkty dedykowaną dla danego konta Allegro.

Domyślam się że w ten sposób chcieli Państwo uniknąć wybierania odpowiedniego konta przy tworzeniu każdej przesyłki?

danielpabijan

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
Właśnie, czy można uniknąć wybierania konta przy tworzeniu każdej przesyłki ?

Przy 5 kontach i kilkunastu paczkach dziennie jest to lekko uciążliwe.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Na tą chwilę nie ma mechanizmu, który pozwalałby na automatyczne wybieranie konta dostępowego przewoźnika.
Obecnie nie mamy w planach wdrożenia takiej funkcji i nie mamy też zlecenia z opcją partycypacji w kosztach.

Dodałem sugestię do programu, gdzie można "dopisać się" - jeżeli znajdzie się więcej użytkowników z podobnym problemem, to wrzucimy to do kolejki.