Autor Wątek: Automatyczny wybór konta dostępowego Wysyłam z Allegro  (Przeczytany 8427 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W wersji v22.2.0 od linii PREMIUM zmieniliśmy funkcję wybierania konta przewoźnika dla integracji z Wysyłam z Allegro.
Program podczas przygotowania listu wyszuka konta WzA zdefiniowane w ProstejPaczce, które posiadają takie samo id użytkownika Allegro jak dane z transakcji.
Jeżeli dla każdego konta Allegro jest zdefiniowane jedno konto dostępowe w zakładce WZA, to będzie ono automatycznie wybierane, w przeciwnym wypadku wyświetlone zostanie okno wyboru konta WzA na którym ma być przygotowany list.

W zakładce PACZKI SELLO identyfikator ten widoczny jest w kolumnie: IDA użyt.
Id konta Allegro można sprawdzić w zakładce ALLEGRO podczas edycji danych konta. Jest uzupełniany automatycznie podczas autoryzacji konta.

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
Cytuj
W wersji v22.2.0 od linii PREMIUM zmieniliśmy funkcję wybierania konta przewoźnika dla integracji z Wysyłam z Allegro.
Nie wiem co stoi za taką decyzją. To zwykłe wewnętrzne mapowanie. Klienci w wersji STANDARD mają przeklikiwać każdą pojedynczą paczkę?
Cytuj
W zakładce PACZKI SELLO identyfikator ten widoczny jest w kolumnie: IDA użyt.
Id konta Allegro można sprawdzić w zakładce ALLEGRO podczas edycji danych konta. Jest uzupełniany automatycznie podczas autoryzacji konta.
Czy nie lepiej będzie umieścić nazwę tego konta zamiast identyfikatora?

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Cytuj
Nie wiem co stoi za taką decyzją. To zwykłe wewnętrzne mapowanie. Klienci w wersji STANDARD mają przeklikiwać każdą pojedynczą paczkę?

Niestety nie wszystko jest takie proste jak się może to z zewnątrz wydawać :)
Nie wszyscy użytkownicy korzystają z wielu kont Allegro, więc nie zawsze będzie taka konieczność.
Można spróbować obejścia stosowanego do tej pory i odfiltrować przesyłki dla danego konta Allegro i ustawić dane konto w ustawieniach metod eksportu. Jest z tym trochę klikania ale mniej niż dla każdej paczki.


Cytuj
Czy nie lepiej będzie umieścić nazwę tego konta zamiast identyfikatora?
Nie dodawaliśmy teraz tego identyfikatora, on tam był od dawna.



maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
Można spróbować obejścia stosowanego do tej pory i odfiltrować przesyłki dla danego konta Allegro i ustawić dane konto w ustawieniach metod eksportu. Jest z tym trochę klikania ale mniej niż dla każdej paczki.
Straszne utrudnienie. Wystarczyło by dorobić, że wybieramy tylko raz konto WzA dla zaznaczonych paczek.

Nie dodawaliśmy teraz tego identyfikatora, on tam był od dawna.
Czy nie dało by się tego zmienić na nazwę lub dorobić kolumnę z nazwą konta allegro? Było by dużo bardziej czytelne i łatwiejsze w obsłudze.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Cytuj
Straszne utrudnienie. Wystarczyło by dorobić, że wybieramy tylko raz konto WzA dla zaznaczonych paczek.

Obecnie mechanizm tworzenia listu działa osobno dla każdej paczki. Nie wie jaka paczka będzie kolejna, dlatego wybór konta dostępowego przewoźnika wykonywany jest dla każdej paczki osobno.
Na dzień dzisiejszy nie planujemy przerabiania tego mechanizmu.

Cytuj
Czy nie dało by się tego zmienić na nazwę lub dorobić kolumnę z nazwą konta allegro? Było by dużo bardziej czytelne i łatwiejsze w obsłudze.
Dodaliśmy sugestię dotyczącą tego zagadnienia:
https://forum.prostapaczka.pl/sugestie/sello-dodanie-kolumny-z-nazwa-konta-allegro/

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
Cytuj
Nie wie jaka paczka będzie kolejna

Wystarczy dodać ptaszek (checkbox) w okienku do wyboru konta WzA o treści "Pamiętaj mój wybór do pozostałych paczek" i zapisać w jakiejś zmiennej pomocniczej wybór i zastosować go do pozostałych paczek. Wygląda na niewielki nakład pracy a funkcjonalność programu przybierze "normalny stan" zamiast obecnego kombinowania.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Niestety samo dodanie checkboxa nie spowoduje, że istniejący mechanizm sam się przebuduje.
Przykro mi, ale na ten moment nie planujemy zmian w tym zakresie.