Autor Wątek: Błąd w oknie kompletacji po naciśnięciu "odstawiłem jedną / wszystkie"  (Przeczytany 2680 razy)

Piekarz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
W oknie kompletacji, gdy po błednym seskanowaniu towary operoator chcąc wycofać skanowanie naciska "Odstawiłem jedną" lub "Odstawiłem wszystkie", to pojawia się błąd informujący o braku id asortymentu oraz jednostki miary.

Przesyłam screen oraz kod błędu:

Należy podać id asortymentu i jednostkę miary grupy lub kod, która ma zostać usunięta
------------ SYSTEM INFORMATION -------------
Aplikacja (entry): ProstaPaczka, Version=19.12.0.4, Culture=neutral, PublicKeyToken=null
Aplikacja (calling): ProstaPaczka.View, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null
Aplikacja (executing): ProstaPaczka.Model, Version=1.0.45.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null
Data: 2019-12-12 11:45:55
System: Microsoft Windows NT 6.2.9200.0
Wersja środowiska: 4.0.30319.42000
Nazwa maszyny: TOSHIBA-MAG-7
Czy 64 bit: True
Czy administrator: False
Katalog roboczy: C:\Program Files (x86)\LCSoft\ProstaPaczka
Katalog danych: C:\ProgramData\LCSoft\ProstaPaczka
---------- MAIN EXCEPTION ---------------
Typ wyjątku: System.ArgumentException
Wiadomosć błędu: Należy podać id asortymentu i jednostkę miary grupy lub kod, która ma zostać usunięta
Data:
Key - value: System.Object -
TargetSite: Boolean UsunGrupeZNadmiarowych(System.String, System.String, System.String)
Source: ProstaPaczka.Model
HResult: -2147024809
StackTrace:    w ProstaPaczka.Model.KOMPLETACJA.Kompletacja.UsunGrupeZNadmiarowych(String idAsortymentu, String jednostkaMiary, String kod) w C:\git\pp2\ProstaPaczka.Model\KOMPLETACJA\Kompletacja.cs:wiersz 355
   w ProstaPaczka.View.KOMPLETACJA.KompletacjaViewModel.WybranaZgrupowanaPozycjaNadmiarowaExecute() w C:\git\pp2\ProstaPaczka.View\KOMPLETACJA\KompletacjaViewModel.cs:wiersz 467
   w MS.Internal.Commands.CommandHelpers.CriticalExecuteCommandSource(ICommandSource commandSource, Boolean userInitiated)
   w System.Windows.Controls.Primitives.ButtonBase.OnClick()
   w System.Windows.Controls.Button.OnClick()
   w System.Windows.Controls.Primitives.ButtonBase.OnMouseLeftButtonUp(MouseButtonEventArgs e)
   w System.Windows.RoutedEventArgs.InvokeHandler(Delegate handler, Object target)
   w System.Windows.RoutedEventHandlerInfo.InvokeHandler(Object target, RoutedEventArgs routedEventArgs)
   w System.Windows.EventRoute.InvokeHandlersImpl(Object source, RoutedEventArgs args, Boolean reRaised)
   w System.Windows.UIElement.ReRaiseEventAs(DependencyObject sender, RoutedEventArgs args, RoutedEvent newEvent)
   w System.Windows.UIElement.OnMouseUpThunk(Object sender, MouseButtonEventArgs e)
   w System.Windows.RoutedEventArgs.InvokeHandler(Delegate handler, Object target)
   w System.Windows.RoutedEventHandlerInfo.InvokeHandler(Object target, RoutedEventArgs routedEventArgs)
   w System.Windows.EventRoute.InvokeHandlersImpl(Object source, RoutedEventArgs args, Boolean reRaised)
   w System.Windows.UIElement.RaiseEventImpl(DependencyObject sender, RoutedEventArgs args)
   w System.Windows.UIElement.RaiseTrustedEvent(RoutedEventArgs args)
   w System.Windows.Input.InputManager.ProcessStagingArea()
   w System.Windows.Input.InputManager.ProcessInput(InputEventArgs input)
   w System.Windows.Input.InputProviderSite.ReportInput(InputReport inputReport)
   w System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.ReportInput(IntPtr hwnd, InputMode mode, Int32 timestamp, RawMouseActions actions, Int32 x, Int32 y, Int32 wheel)
   w System.Windows.Interop.HwndMouseInputProvider.FilterMessage(IntPtr hwnd, WindowMessage msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
   w System.Windows.Interop.HwndSource.InputFilterMessage(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
   w MS.Win32.HwndWrapper.WndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
   w MS.Win32.HwndSubclass.DispatcherCallbackOperation(Object o)
   w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
   w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.TryCatchWhen(Object source, Delegate callback, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Nie jestem w stanie odtworzyć takiego komunikatu.

Bardzo proszę o odpowiedzi na pytania:
1. Źródło jest ustawione na dane Subiekta czy Sello?
(PACZKI SELLO -> zębatka -> PROGRAM -> KOMPLETACJA)
2. Czy był zeskanowany towar z bazy (istniejący) i wyświetliły się jego dane czy zeskanowany kod był "przypadkowy"?
3. Czy pola "Kod" i "Jm." były puste? (zrzut jest edytowany i nie mam pewności)

Piekarz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
Bardzo proszę o odpowiedzi na pytania:
1. Źródło jest ustawione na dane Subiekta czy Sello?
    źródło ustawione jest na Paczka Sello

2. Czy był zeskanowany towar z bazy (istniejący) i wyświetliły się jego dane czy zeskanowany kod był "przypadkowy"?
    zeskanowany kod był towarem istniejącym. to samo się dzieje, gdy np. wpiszemy ręcznie symbol magazynowy, a nie zeskanujemy

3. Czy pola "Kod" i "Jm." były puste? (zrzut jest edytowany i nie mam pewności)
    za dużo zamazałem :) . wrzuciłem screen. teraz zauważyłem, że jest różnica w wielkości liter między symbolem, a kodem.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Dziękuję za odpowiedzi.
Znaleźliśmy przyczynę.
W najnowszej wersji 19.12.0.5 problen nie powinien występować.
Opis zmian dla wersji: https://forum.prostapaczka.pl/index.php/topic,160.0.html

Piekarz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
Dziękuję za odpowiedzi.
Znaleźliśmy przyczynę.
W najnowszej wersji 19.12.0.5 problen nie powinien występować.
Opis zmian dla wersji: https://forum.prostapaczka.pl/index.php/topic,160.0.html

Potwierdzam, z najnowszą wersją aktualizacji problem został rozwiązaniy. Dziękuję.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763