Autor Wątek: Ogólna metoda WZA: Wysyłam z Allegro dla Sello  (Przeczytany 3648 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W wersji v23.5 została dodana ogólna metoda eksportu "Wysyłam z Allegro":
https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/ogolna-metoda-wysylam-z-allegro-od-wersji-v23-5/

Metoda ta pozwoli na przygotowanie listów przewozowych do każdej usługi dostawy skonfigurowanej na koncie dostępowym w zakładce WZA.

Aby używać tej metody należy:
1. Włączyć metodę "Wysyłam z Allegro" w zakładce PACZKI SELLO  - zębatka - PROGRAM - METODY EKSPORTU
2. Dodać mapowania w opcjach sterowania eksportem na metodę "Wysyłam z Allegro" dla wszystkich używanych sposobów dostawy
3. Skonfigurować sposób wybierania usługi dostawy WzA w zakładce PACZKI  SELLO - zębatka - zakładka WYSYŁAM Z ALLEGRO - przycisk WYSYŁAM Z ALLEGRO

Aby skonfigurować automatyczne wybieranie usługi WzA przy tworzeniu listu należy w oknie zakładki PACZKI SELLO - zębatka - zakładka WYSYŁAM Z ALLEGRO - przycisk WYSYŁAM Z ALLEGRO
:
1. Przypisać jaka wartość sposobu dostawy Sello ma odpowiadać której usłudze WzA.
Możliwe jest przypisanie usługi WzA za pobraniem i bez pobrania do jednej wartości tekstowej.
Jeżeli  dokument do którego tworzony jest list będzie za pobraniem to pod uwagę będą brane tylko usługi dostawy WzA z opcją pobrania, a jeżeli paczka Sello będzie bez pobrania to wybierane będą usługi bez opcji pobrania.
W oknie konfiguracji mapowania dostępna będzie lista wszystkich usług dodanych na wszystkich kontach dostępowych zakładki WZA.

3. Skonfigurować ustawienia przetwarzania dla każdej używanej usługi.
Po wciśnięciu przycisku konfiguracji wyświetlona zostanie lista wszystkich użytych w mapowaniach usług dostawy WzA. Należy wejść w każdą z tych pozycji i skonfigurować jej parametry.


Tworzenie listu
Podczas przygotowania listu mechanizm sprawdzi jaki sposób dostawy został wybrany w paczce Sello i wyszuka przypisane do niego usługi dostawy WzA.
Jeżeli zostanie znaleziona jedna usługa to program przejdzie do tworzenia listu. Jeżeli zostanie wyznaczonych kilka usług to program wyświetli okno, które pozwoli użytkownikowi wybrać właściwą usługę.
W razie potrzeby w oknie edycji listu można dowolnie zmieniać usługi WzA.
Informacja która usługa została użyta będzie widoczna w zakładce WZA oraz HISTORIA.
W przypadku używania kilku kont Allegro lub kilku kont dostępowych WZA należy brać pod uwagę, że jeżeli wybranej usługi dostawy nie będzie w konfiguracji danego konta WZA, to program wyświetli komunikat błędu.

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
2. Dodać mapowania w opcjach sterowania eksportem na metodę "Wysyłam z Allegro" dla wszystkich używanych sposobów dostawy
opcje sterowania eksportem? Chodzi o PACZKI SELLO > PROGRAM > MAPOWANIE ?

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
Gdzie skonfigurować id punktu odbioru paczki? Nie przenosi tego z paczki Sello.
PICKUP_POINT_IS_MISSING
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2023, 11:27:50 am wysłana przez maniootek »

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
Co tutaj oznacza pole "tekst"? Chodzi o nazwę sposobu dostawy z Sello (taką jak sobie sami nazwaliśmy w mapowaniu Sello) ?
Dodatkowo zgłaszam błąd w tytule okna konfiguracyjnego. Zamiast "Sello" pisze "Subiekt GT"

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Gdzie skonfigurować id punktu odbioru paczki? Nie przenosi tego z paczki Sello.
PICKUP_POINT_IS_MISSING

Proszę sprawdzić czy używana jest wersja ProstejPaczki v23.5.1
W v23.5 punkt jeszcze nie był ustawiany.
Nie ma konfiguracji odczytywania id punktu odbioru, jest to wykonywane w sposób wbudowany jak dla dotychczasowych metod WZA.
Jeżeli po aktualizacji do najnowszej wersji problem będzie się powtarzał, to prosimy o przesłanie skopiowanego komunikatu z okna edycji listu (przycisk ze znakiem zapytania), oraz zrzutów ekranu z paczki w Sello, aby było widać dane odbiorcy / punktu odbioru.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Co tutaj oznacza pole "tekst"? Chodzi o nazwę sposobu dostawy z Sello (taką jak sobie sami nazwaliśmy w mapowaniu Sello) ?

Tak, chodzi o nazwę sposobu dostawy. Wyświetlana jest ona w PP2 w kolumnie "Sposób dostawy".

Dodatkowo zgłaszam błąd w tytule okna konfiguracyjnego. Zamiast "Sello" pisze "Subiekt GT"

Dziękujemy za zgłoszenie - poprawimy nazwę okna w kolejnych wersjach programu.