Autor Wątek: Pobieranie wymiarów i wagi paczek z notatek paczki/transakcji  (Przeczytany 1923 razy)

l.malicki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam,

Widziałem, że taka możliwość jest od wersji 19.4.1 ale nie bardzo wiem jak jej używać. Skonfigurowałem prostą paczkę by pobierała wymiary paczki z notatek dla Inpost Kurier - ale przy tworzeniu paczki wymiary z paczki nie są brane pod uwagę. Jaki format powinna mieć notatka by to zadziałało?

Pozdrawiam

Łukasz Malicki

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Witam

Nie ma możliwości pobierania wymiarów przesyłki z notatki Sello.
Zakładam że chodzi o opcję:
PACZKI SELLO -> zębatka -> KURIERZY -> INPOST KURIER -> PACZKA -> Wymiary pobierane z Sello
Pobiera wymiary zdefiniowane w paczce w ramach programu Sello

ProstaPaczka z notatek potrafi pobrać gabaryt dla paczkomatu.

Wymiary przesyłek kurierskich (niektórych) oraz ilości podpaczek można odczytywać z zewnętrznych pól własnych (definiowanych w Subiekcie GT / Subiekcie nexo).
To już jest trochę trudniejsze w konfiguracji.
Więcej informacji jest w instrukcji: https://instrukcja.prostapaczka.pl/Sello-Program-definicje-podpacze.html

Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
Dodam tylko, że wymiary, o których mowa dostępne są w Sello dla usługi Kurier Standard.
Sello -> Ustawienia -> Słowniki -> Sposoby wysyłki -> InPost - tu trzeba się upewnić, że jest wybrana usługa kurier standard.
W paczce Sello powinny być już dostępne wymiary (jeśli wybrano odpowiedni sposób dostawy).