Autor Wątek: Problem z pobieranie danych do paczek z Sello  (Przeczytany 1914 razy)

jakub_czerniak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
Hej,

Mam taki problem, że PP pobiera mi do etykiet zamiast adresu do wysyłki - adres dokumentowy z Allegro.

Być może nie jest to problem PP, tylko komunikacji Sello-Allegro, ponieważ teraz adres wysyłkowy się nie zaciąga (nie ma teraz formularzy pozakupowych). Problem dotyczy przesyłek z odbiorem w punkcie Kurier48, gdzie jako adres do wysyłki pobierają się dane placówki. Adres klienta to adres rejestrowy allegro zamiast adres do wysyłki, więc Klienci mają problem żeby paczkę odebrać oraz nie otrzymują sms-em potwierdzenia.

Czy to jest jakiś globalny problem czy może się to gdzieś ustawia?

Mam wersję PP: 20.2.4.0

Pozdrawiam


Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Można przełączyć synchronizację w Sello aby zapisywało adres dostawy w adresie do wysyłki.

Odeślę do wątku w którym to opisywaliśmy:
https://forum.prostapaczka.pl/index.php/topic,235.0.html

jakub_czerniak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
Tak też mam ustawione, bo to było domyślnie odkąd zostało wprowadzone:



Mamy kombinację 3 adresów:




A - Adres punktu odbioru
B - Adres Klienta dokumentowy z serwisu Allegro
C - Adres podany w trakcie składania zamówienia - do wysyłki

Adresu C nie mamy w Sello i nie przenosi się on do PP i na list wędruje adres B, który w tym wypadku jest błędny.

Czy w Sello jest problem i można to już jakoś ustawić - jak tak czy wiadomo gdzie konkretnie? Mam wersję Sello: 1.33.1

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Cytuj
Tak też mam ustawione, bo to było domyślnie odkąd zostało wprowadzone:

Ale checkbox jest zaznaczony :)
Opcja domyślna "zostawiała" stan niezmienny w stosunku do 1.33, a to w Sello 1.33 zmienili w ten sposób że zawsze punkt odbioru wrzucany jest do adresu wysyłki.

Trzeba odznaczyć (pozostawić pustego) tego checkboxa, wtedy w Sello będą pojawiać się inne adresy.
Oczywiście zgodnie z opisem checkboxa nie będzie to dotyczyć paczkomatów (ale tak było zawsze).
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 04:24:42 pm wysłana przez Piotr »