Autor Wątek: Automatyczne realizowanie braków jako RW/MMP dla Subiekta nexo  (Przeczytany 31503 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1785
W wersji v22.8.1 programu AUTO TASK w zadaniu przenoszenia statusów wydań do Subiekta nexo dodaliśmy mechanizm automatycznego realizowania braków w zamówieniu jako dokument RW lub MMP.

Działanie mechanizmu:
1. Operator na urządzeniu mobilnym kompletuje zamówienie i stwierdza że niektórych towarów mu brakuje do skompletowania całości
2. Operator ustawia na urządzeniu status Brak Towaru dla nośnika z tym dokumentem
3. Do ProstejPaczki zapisany zostaje stan nośnika i status Brak towaru
4. Cyklicznie lub z harmonogramu zadań systemu Windows uruchamiane jest zadanie przenoszenia statusów kompletacji do Subiekta nexo
5. Auto Task dla statusu Brak towaru sprawdza czego brakuje do skompletowania zamówienia (na podstawie informacji o towarach przypisanych do nośnika)
Jeżeli wykryte zostały jakieś braki to AUTO TASK automatycznie realizuje częściowo dokument jako RW albo MMP  (w zależności od ustawień).
Na dokumencie RW/MMP będą znajdować się tylko brakujące pozycje w jednostce podstawowej.

Konfiguracja
Aby włączyć ten mechanizm należy w konfiguracji zadania przenoszenia statusu kompletacji do Subiekta nexo, dla statusu Brak towaru zaznaczyć opcję realizacji i wybrać typ dokumentu realizującego.
Dla dokumentu MMP należy podać w polu tekstowym symbol magazynu docelowego pisany wielkimi literami.

W konfiguracji zadania warto też od razu ustawić flagę na dokumencie aby operator mógł łatwo odnaleźć takie dokumenty z poziomu Subiekta nexo.
Częściowo zrealizowany dokument można zrealizować w samym Subiekcie lub za pomocą funkcji wbudowanej w ProstąPaczkę.

Kiedy można stosować taką opcję?
Nie jest to opcja dedykowana e-Commerce w sektorze B2C, gdzie wcześniej należałoby się skontaktować z klientem w celu ustalenia dalszych losów zamówienia. Jest to funkcja której mogą używać podmioty, które nie muszą dokładnie trzymać się zamówienia i mogą wysłać tylko to co posiadają na magazynie.