Nie mam w SGT inf o miejscu magazynowy i oczywiście chcę mieć

Brak zapisanej takiej informacji wynika tylko i wyłącznie z braku rozwiązania technicznego do jej zapisywania. Wpisywanie ręczne odpada całkowicie. Za dużo czasu zabiera.
Pole PKWIU jest jakimś rozwiązaniem, ale tak na prawdę powinno zawierać konkretną informację, czyli klasyfikację towaru. Nie jest to "uniwersalne" rozwiązanie. Część ze sprzedawców wykorzystuje to pole zgodnie z jego przeznaczeniem.
Dla mnie najlepsze będzie Pole własne. Chyba najwygodniejsze w automatyzacji. Trzeba kilkukrotnie przeklikac okienko, żeby dojść do jego edycji, więc minimalizuje ryzyko przypadkowej edycji danych.
Można tez w polu Uwagi, ale tutaj wystarczy przypadkowo dodac spację, lub coś wyedytować i już będzie kłopot.
Panie Piotrze, jak widzicie kwestię trzymania tego samego towaru w różnych miejscach magazynu? Będzie trzeba trzymac informację typu "5szt., B1, R2, P3, S2 | 26szt., B6, R8, P2, S5", gdzie:
B1 - budynek 1
B6 - budynek 6 (nie wszyscy mają scalony, jednolity magazyn

R2, R8 - regał 2 i 8
P3 i P2 - półka
S2 i S5 - sekcja w półce. Może to być półka podzielona na mniejsze przestrzenie, przy drobnych elementach.
Oczywiście oznaczenie miejsc może być różne. Przy długich zestawach regałów, będzie trzeba podzielić regał jeszcze na elementy typu "rząd" lub "kolumna". Gdy regał ma 10 mb długości, to chciałbym wiedzieć, gdzie tego szukać.
Można tez oczywiście zrobić oznaczeniem półki, czyli P1.1, co znaczy "półka nr 1 w pierwszej kolumnie". Dla P5.3 mielibyśmy półkę piąta w trzeciej kolumnie itd.
Rozumiem że zabierając towar z półki, skanujemy towar i kod półki? Wtedy program sam edytuje zapis z lokalizacją?
Do dobrego i szybkiego zarządzania magazynem, trzeba odpowiednio oznaczyć magazyn. Tzn, oprócz literowych zapisów na np regałach i półkach dodałbym kody kreskowe z tym samym zapisem. Kompletując towar, skanuję EAN produktu i kolejno kod miejsca. To mogłoby znacznie przyśpieszyć pracę.
Kody musiałyby mieć jakąś cyfrę lub oznaczenie kontrolne, żeby skaner mógł rozpoznać czy zeskanowany został EAN czy kod półki. W ten sposób nie musielibyśmy się trzymać kolejności skanowania "towar -> półka", ale moglibyśmy też robić "półka -> towar".