Autor Wątek: Dynamiczne naliczanie punktów priorytetu dla dokumentu Subiekta GT  (Przeczytany 6078 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W wersji v21.3 dodaliśmy możliwość naliczenia dodatkowych punktów priorytetu dokumentowi Subiekta GT w zależności od zawartości w wyświetlanych kolumnach. Można w ten sposób określić, że jak w  uwagach jest "PILNE" to ma doliczyć kilka bonusowych punktów.
Dodatkowo można ograniczyć naliczanie punktów tylko do określonych godzin.

Celem było umożliwienie zwiększenia priorytetu kompletacji z magazynu zamówień przekazywanych kurierom w stałych godzinach. Jeżeli kurier DPD zawsze zjawia się ok 11, to można ustawić aby zamówienia do godziny 10 z "DPD" w uwagach czy polu własnym dostawały kilka punktów ekstra.
Można stosować różne przedziały godzinowe dla różnych wartości, przez co można zmaksymalizować liczbę przesyłek przekazanych danemu kurierowi.

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Nie udało mi się skutecznie ustawić punktowania po zawartości kolumn.
Moim celem było wykorzystanie Pola własnego (kolumna o nazwie PW_SLOWNIK03W), gdzie trzymamy metodę wysyłki/exportu, np.: Allegro Kurier48, Kurier48, DPD, GLS itd., do nadania punktów ujemnych dla zamówień wysyłanych za pośrednictwem PocztyPolskiej, w godzinach 13:00 - 19:00.
O 13:00 odjeżdża od nas auto PocztyPolskiej. Około 19:00 ostatni kurier.
Po odjeździe Poczty moglibyśmy skupić się na zamówieniach, które miałyby szanse wyjść tego samego dnia. Po 19:00 realizowalibyśmy już normalnie, bo i tak tego dnia już nikt nie zabierze przesyłek.

Ustawiłem w wierszy pierwszym:
Kolumna - PW_SLOWNIK03W
Porównanie - Zawiera
Wartość - Kurier48
Godz. OD - 13:00:00
Godz. DO - 19:00:00
A - True
ZN - False    (nie wiem do czego to służy)
Liczba punktów -     -10

Niestety nie zadziałało. Próbowałem też dla porównania "Rowne", mamy metodę o nazwie Kurier48, niestety również nie zadziałało.


W ustawieniach Subiekt GT Magazyn, dla POBIERANE DOKUMENTY, mam zaznaczone, żeby uzupełniało wartości słownikowe.

Panie Piotrze/Tomku, proszę o podpowiedź, co mi umyka?



Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
Rozumiem, że testy były prowadzone między 13:00, a 19:00? Przepraszam, ale muszę wykluczyć wszystkie ewentualności.

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Tak. Testy robiłem w godzinach, które ustawiłem w priorytetyzacji. Pana pytanie, jednak sugeruje, że w dobrym kierunku zmierzałem z ustawieniami :)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Tak, kierunek jest słuszny :)

Cytuj
ZN - False    (nie wiem do czego to służy)
Po najechaniu na nazwę kolumny powinien pojawić się tool tip.
Po zaznaczeniu litery z kolumny będą zamieniane na wielkie.
Jak w kolumnie znajdzie się "Kurier 48" to program będzie sprawdzał warunek dla "KURIER 48".
Aby takie porównanie zadziałało to trzeba w wartości podać tekst także wielkimi literami.

Kolumna - PW_SLOWNIK03W
Porównanie - Zawiera
Wartość - KURIER48
Godz. OD - 13:00:00
Godz. DO - 19:00:00
A - True
ZN - true
Liczba punktów -     -10

Niestety w obecnej wersji programu nie działa naliczanie priorytetu dla wartości pól słownikowych. Uzupełnienie wartości realizowane jest na późniejszych etapach i moduł priorytetyzacji nie zna wartości (PW_Slownikowe03W) tylko identyfikator wartości słownikowej (PW_Slownik03_.
Zmienimy to w kolejnej wersji aby takie warunki zadziałały.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W wersji v21.3.3 została wgrana zmiana, która spowoduje że naliczanie priorytetu odbędzie się po uzupełnieniu pól słownikowych.

W tej wersji powinno zadziałać przypisanie ujemnych punktów dla Kurier 48 w określonych godzinach.

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Testy przeszły pomyślnie. Jutro działamy na produkcji.
Dziękuję za wdrożoną zmianę.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Dziękujemy za informację  i oby przełożyło się to na zwiększoną liczbę wysyłek jednego dnia :)

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Do tego tematu podpinam jeszcze dwie sugestie.
1. Ustawianie dynamicznego naliczania punktów dla konkretnych dni tygodnia. Np w soboty chce realizować tylko przesyłki dla PocztyPolskiej (pobieram ta informację z Pola własnego), ponieważ Poczta przejeżdża 2x w ciągu dnia i pierwszy odbiór realizuje u nas o 7 rano. Mógłbym ustawić dodatkowe pkt na soboty, żeby magazynierzy pobierali tyko paczki Poczty. Nie będę realizowali wtedy np DPD, które i tak przyjeżdża w poniedziałek po 15:00. Aktualnie można tylko wskazać konkretne daty z kalendarza ale to oznacza ustawianie osobnych priorytetów na każdą sobotę w roku.
2. Można ustawić domyślnie zaznaczoną datę w ustawieniach na dzień bieżący? Aktualnie jest ustawiona 01.01.0001. Trzeba chwilę poświęcić na klikanie, żeby zmienić na 27.03.2021. Testuję wspomniane w pkt 1 rozwiązanie poprzez ustawienie dodatkowych pkt na konkretną datę (sobotę). Data bieżącą domyślnie jest ustawiona dopóki nie wybiorę w "Kolumna" jakiejś wartości. Gdy wybieram np PW_SLOWNIK03W, wtedy się resetuje na same jedynki :)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Przepraszam za kłopoty, - nie powinno być możliwości edycji daty w warunkach.
Jest ona ignorowana przy naliczaniu punktów.

W kolejnych wersjach postaramy się ją ukryć aby nie wprowadzała w błąd.

Sugestię dotyczącą warunków dla poszczególnych dni skopiowałem do nowego wątku w dziale sugestii: https://forum.prostapaczka.pl/sugestie/magazyn-subietk-gt-dynamiczne-naliczanie-punkto-dla-okreslonych-dni/

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Miałem właśnie dzisiaj pisać, że nie działa prawidłowo.
Dziś nadal zliczało dodatkowe pkt, które ustawiłem tylko na sobotę. Teraz już wiem dlaczego  ;D