Autor Wątek: Program się nie uruchamia  (Przeczytany 10258 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Nie jesteśmy w stanie nic wymyśleć.
Próbowaliśmy instalować wersje z początku 2019 roku.
Aplikacja wyłącza się w momencie gdy powinno się wyświetlić okno programu. W logach widać że zakładka się ładuje bo program pobiera ustawienia z bazy, odczytuje potrzebne dane z Subiekta, ale już wyświetlić się nie chce.

Może błędy przy uruchomieniu rejestru zdarzeń są jakąś podpowiedzią,.
Wydaje mi się że albo powinien do  tego zajrzeć jakiś informatyk / administrator systemów Windows, albo zainstalować ponownie system Windows.
Jeżeli aplikacja nie wstawałaby na innych komputerach to można byłoby szukać przyczyny w samej aplikacji, ale jak dotyczy to tylko tego jednego komputera to może to być jakiś problem wyłącznie tej maszyny.
Dziwne jest jednak to, że najpierw działało a później przestało.

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Pogodziłem się z tym, że będzie wymagany format. Nie zrobiłem tego, bo mam urządzenie rezerwowe, więc komputer na którym wystąpiła awaria przejął stanowisko "rezerwowego". Nie był potrzebny więc odkładałem format w czasie, na wolną chwilę.
Wczoraj ponownie był problem z prądem. Kilkukrotne zaniki sieci elektrycznej doprowadziły do awarii ProstejPaczki na jednym ze stanowisk produkcyjnych. Co za tym idzie był potrzebny komputer rezerwowy. Na obu urządzeniach zainstalowałem wersję 21.5.0.1 i o dziwo oba działają prawidłowo.
Także awaria została usunięta w niewiadomy sposób :)

Gdyby ktoś w przyszłości miał podobny problem, to przy instalacji nowe wersji, odinstalowywałem poprzednią i usuwałem wszystkie pliki programu (we wcześniejszych wpisach była informacja gdzie je znaleźć). Instalowałem nową wersję i wrzucałem pliki konfiguracyjne.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Mamy nadzieję że to wystarczy, bo to dalej "zagadka" :)