Autor Wątek: Skanowanie pojedyncze i zbiorcze w kompletacji dokumentu Subiekta GT  (Przeczytany 456 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1385
W aktualizacji v21.8.1 od wersji PREMIUM została dodana funkcja pozwalająca na zmianę sposobu kompletacji ze skanowania pojedynczych jednostek towaru na skanowanie zbiorcze.

W oknie weryfikacji kompletności dokumentu Subiekta GT dodany został przycisk "+X" po naciśnięciu którego program będzie wyświetlał okno pozwalające wprowadzić ilość jednostek kompletowanego towaru.
Ponowne naciśnięcie przycisku spowoduje przejście do trybu pojedynczego, gdzie każdy skan kodu kreskowego dodaje jedną jednostkę danego towaru.

Opcja włącza tryb pojedynczy/zbiorczy zarówno dla dodawania jak i usuwania towaru Subiekta GT.  Jak włączony będzie tryb zbiorczy to okno pytania o ilości będzie wyświetlane przy dodawaniu nowych towarów jak i przy usuwaniu.

W ustawieniach kompletacji:
PP2 -> SUBIEKT GT -> zębatka -> PROGRAM ->  KOMPLETACJA -> KODY AKCJI
zostało dodane nowe pole, w którym można wprowadzić kod akcji zmieniający tryb skanowania.
Użycie kodu akcji działa w ten sam sposób co użycie przycisku "+X".
Może to być np. kod kreskowy ze słowem "ZMIANA".
Zeskanowanie kodu będzie miało skutek po wprowadzeniu go do pola dodawania jak i usuwania.

Jeżeli włączona jest opcja logowania użytkowników to funkcję można przypisać do grupy za pomocą uprawnienia:  KOMPLETACJA - Zmień ilość skanowanych produktów.
Jeżeli użytkownik nie będzie posiadał tego uprawnienia to program wyświetli okno z możliwością autoryzacji operacji przez innego użytkownika z odpowiednimi uprawnieniami.