Autor Wątek: Ustawienia dla Subiekt GT i Wysyłam z Allegro  (Przeczytany 6461 razy)

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Kilka rzeczy, które zauważyłem konfigurując WzA w zakładce Subiekt GT:
1. Nie umiem ustawić "Wartość paczki" - co wprowadzić w ustawieniach atrybutu, żeby do wartości paczki brało wartość z dokumentu?
2. Paczka - po wprowadzeniu na stałe typu paczki oraz jej wymiarów, niestety podczas generowania LP te pola są puste. Trzeba ręcznie uzupełniać w trakcie generowania LP
3. OPIS - jak ustawić, żeby do opisu był wstawiany nr ZK? Ewentualnie do pola Referencje
4. Waluta na LP - przy generowaniu pole waluta jest puste - nie znalazłem nigdzie w ustawieniach możliwości wpisania stałej wartości lub pobierania wartości z dokumentu
5. Jak uzupełnić wagę z dokumentu?

W ustawieniach kont wprowadziłem również dane na etykietę, jednak system API zwrócił mi błąd, że dane nie mogą być zmienione. Oczywiście różniły się od tych na koncie Allegro (inny nr tel i @). Wyczyściłem pola i etykieta wyszła. Rodzi się jednak pytanie, czy te pola są potrzebne, skoro Allegro i tak ich nie potrzebuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2022, 10:29:35 am wysłana przez kidl »

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Cytuj
1. Nie umiem ustawić "Wartość paczki" - co wprowadzić w ustawieniach atrybutu, żeby do wartości paczki brało wartość z dokumentu?

Można użyć atrybutu: Wartość brutto dokumentu.
Trzeba tu jednak uważać bo wartość jest w danych paczki i jak przesyłka składa się z wielu paczek, to należałoby tą kwotę podzielić.

Cytuj
Cytuj
2. Paczka - po wprowadzeniu na stałe typu paczki oraz jej wymiarów, niestety podczas generowania LP te pola są puste. Trzeba ręcznie uzupełniać w trakcie generowania LP
Nie zaobserwowaliśmy takiego działania. Proszę sprawdzić czy prawidłowo ustawiony jest parametr odpowiadający za liczbę paczek.
Jeżeli ma być jedna paczka to należy dodać atrybut Liczba całkowita i dodać w operacjach "1";

Cytuj
3. OPIS - jak ustawić, żeby do opisu był wstawiany nr ZK? Ewentualnie do pola Referencje
W zakładce OPIS ustawień przetwarzania na list Allegro One, należy skonfigurować atrybuty, które mają być wstawiane do tych pól.
Jeżeli list jest wystawiany do ZK to należy użyć atrybutu "Numer dokumentu"

Cytuj
4. Waluta na LP - przy generowaniu pole waluta jest puste - nie znalazłem nigdzie w ustawieniach możliwości wpisania stałej wartości lub pobierania wartości z dokumentu
Jeżeli w Subiekcie GT jest jakaś waluta, to zostanie ona wpisana w danych paczki.
Jeżeli nie ma ustawionej waluty na dokumencie (czyli jest w PLN) to wstawiana będzie waluta "PLN".
Proszę zwrócić uwagę czy w ogóle była dodawana jakaś paczka, jeżeli nie było ustawionego parametru dla liczby paczek, to rekord paczki się nie tworzył i nie było wstawianej waluty z Subiekta GT.

Cytuj
5. Jak uzupełnić wagę z dokumentu?
W zakładce PACZKA ustawień przetwarzania w sekcji WAGA należy użyć atrybutu  "Waga towarów", wtedy do paczki będzie wstawiana suma wag z pozycji dokumentu.


Cytuj
W ustawieniach kont wprowadziłem również dane na etykietę, jednak system API zwrócił mi błąd, że dane nie mogą być zmienione. Oczywiście różniły się od tych na koncie Allegro (inny nr tel i @). Wyczyściłem pola i etykieta wyszła. Rodzi się jednak pytanie, czy te pola są potrzebne, skoro Allegro i tak ich nie potrzebuje.
Allegro pozwala dla niektórych przewoźników zmieniać dane na etykiecie, dlatego musimy taką możliwość udostępnić.
W niektórych przypadkach przewoźnik na to nie zezwala i wtedy API zwraca komunikat, że nie można zmieniać tych danych.
Jeżeli nie jest to potrzebne to lepiej tych pól nie uzupełniać, w przeciwnym wypadku należy skonfigurować osobne konto dostępowe w zakładce WzA dla sposobów dostawy, które to obsługują.
Aby nie wybierać później ręcznie między tymi kontami można użyć funkcji automatycznego wyboru konta opisanego w wątku:
https://forum.prostapaczka.pl/subiekt-gt/automatyczny-wybor-konta-przewoznika-915/