Autor Wątek: Wysyłka faktur z Subiekta GT w formie elektronicznej  (Przeczytany 986 razy)

Piotr

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1385
W wersji v21.3.3 (PRO) dodaliśmy możliwość wysłania powiadomienia z opcją załączenia wydruku dokumentu Subiekta GT w PDF jako załącznika  w powiadomieniu.

Do działania tej opcji wymagane jest dodanie nowego szablonu powiadomienia:
Nowy typ szablonu powiadomienia - dla dokumentu
Wydruk dokumentu Subiekta GT jest uzyskiwany za pomocą mechanizmu Sfery GT i zalecane jest używanie tej funkcji z włączoną rezerwacją Sfery (aby uniknąć jej ciągłego włączania / wyłączania).

Sama opcja wysłania powiadomienia może posłużyć do wysłania zwykłej informacji o realizacji (np. spakowaniu) zamówienia, które będzie zawierało listę pozycji dokumentu oraz listę wszystkich przesyłek do niego utworzonych. Głównym celem tutaj jest jednak wysłanie faktury w formie elektronicznej z załączeniem dokumentu jako PDF.

Można wywołać funkcję wysłania powiadomienia do konkretnego dokumentu Subiekta GT w menu kontekstowym (klikając  prawym przyciskiem myszy na dokumencie).

Aby użyć tej opcji zbiorczo, należy:
1. Zdefiniować nowe powiadomienie: https://forum.prostapaczka.pl/ogolne/powiadomienia-szablon-powiadomienia-dla-dokumentu/
2. Wybrać dokumenty dla których ma zostać wysłane powiadomienie
3. Przejść do opcji zbiorczego wysłania (SUBIEKT GT -> zębatka -> AKCJE DODATKOWE)
4. Wybrać jedną z opcji dołączania dokumentu:
- Bez dokumentu - jeżeli ma być wysłane same powiadomienie
- Z dokumentem - jeżeli ma być wysłane powiadomienie a w załączniku ma znaleźć się wybrany dokument (można stosować jak wyświetlone są np. faktury)
- z dokumentem końcowym - jeżeli do powiadomienia ma być dołączony wydruk dokumentu końcowego )realizującego), stosowane gdy wyświetlane są zamówienia a do załącznika ma trafiać paragon / faktura
5. W oknie, które się się otworzy należy wybrać szablon powiadomienia (dwukrotnie klikając na nim myszką, wciskając ENTER na klawiaturze lub za pomocą przycisku wyboru)

W tym momencie program zacznie generować powiadomienia i wysyłać do odbiorców (jeżeli zaznaczona została opcja automatycznego wysłania w konfiguracji szablonu powiadomienia.

W konfiguracji szablonu można użyć pól:
[$#DOKUMENT_NR_DOKUMENTU#$] - Numer dokumentu
[$#DOKUMENT_NR_DOK_FINALNEGO#$] - Numer dokumentu (finalnego)
[$#DOKUMENT_NR_DOK_ZRODLOWEGO#$] - Numer dokumentu (źródłowego)
[$#DOKUMENT_NR_OGYGINALNY#$] - Numer dokumentu (oryginalnego)
[$#DOKUMENT_ADR_WYS_EMAIL#$] - Adres do wysyłki - e-mail
[$#DOKUMENT_WARTOSC#$] - Wartość brutto dokumentu
[$#DOKUMENT_POZYCJE#$] - Lista pozycji dokumentu
[$#DOKUMENT_LISTY#$] - Lista przesyłek do dokumentu
[$#DOKUMENT_POBRANIE#$] - Wyliczona kwota pobrania dla dokumentu

Lista pozwala zbudować podstawową wiadomość dla przypadków gdy powiadomienie będzie generowane do zamówienia a w załączniku znajdzie się faktura, oraz w przypadku gdy powiadomienie będzie generowane do faktury i  ten sam dokument przesyłamy w załączniku.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że adres e-mail, który jest dostępny nie musi być tym wpisanym w karcie kontrahenta Subiekta GT. Jest to adres wyznaczany przez ProstąPaczkę i w zależności od ustawień może być pobrany np. z uwag dokumentu ( (aby obsłużyć sytuacje gdzie jeden kontrahent składa zamówienia do różnych adresów.

Status lub ewentualne błędy wysłania powiadomienia będzie widoczny w module POWIADOMIENIA oraz w kolumnie "Pow"  wyświetlanej na zestawieniu dokumentów pobranych z Subiekta GT.
Kolumna ta będzie zawierała wartości:
- Brak - brak wygenerowanych powiadomień dla dokumentu
- Nie wysłane - przynajmniej jedno wygenerowane powiadomienie nie zostało jeszcze wysłane (szczegóły można zobaczyć e module POWIADOMIENIA)
- Wysłane - wszystkie wygenerowane powiadomienia zostały wysłane

Zalecamy przygotowania konkretnego filtru na zestawieniu , aby łatwo odfiltrować dokumenty do których ma zostać wysłana faktura w formie elektronicznej, ale jeszcze nie została wygenerowana. Można w ten sposób oddzielnie przesyłać wydruki do paragonów, faktur, czy dokumentów za pobraniem lub bez.

kidl

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 107
Panie Piotrze, wspomina Pan tylko o fakturach. Program wyśle również paragon imienny, jeśli został wystawiony do ZK?

Piotr

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1385
Tak, wyśle dokument końcowy (realizujący), bez względu na jego typ.
Jeżeli będzie zrealizowany jako WZ to wyśle WZ.