Autor Wątek: Zmiana statusu ZK przy dwóch kompletacjach  (Przeczytany 3017 razy)

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Nie wiem, czy można mówić już o błędzie, bo miałem tylko 2 przypadki, mimo tego opiszę sytuacje. Do tej pory tak nigdy się nie zdarzało.

Realizujemy ZK z użyciem kompletacji. Wystawiany jest dokument sprzedaży, ZK zmienia status na zrealizowane, wystawiany jest LP. Gdy potrzebujemy drugiego LP, choć jest opcja teraz żeby nie robić drugi raz kompletacji, to w sytuacji gdy potrzebujemy LP z edycją, pakowacz i tak musi przejść przez kompletację (skanujemy nr ZK do okna pełnego numeru i pomijając drugą kompletację, nie ma wyboru żeby LP był z edycją).
Przy drugiej kompletacji, na wspomnianych dwóch przykładach, mam wrażenie że PP2 odblokowuje ZK na chwilę i blokuje na czas kompletacji. Po wykonaniu kompletacji na nowo sprawdza dostępność towaru do tego samego ZK i gdy wykaże brak jednej z pozycji na stanie magazynowym, to nie pozwala zakończyć procesu. Wyglądało, jakby PP2 próbowało wystawić drugi dokument sprzedaży do tego samego zamówienia.
Gdy przerwiemy ten proces, to ZK pozostaje ze statusem "niezrealizowane" choć jest do niego paragon wystawiony przy pierwszej kompletacji.

W subiekcie, ZK można edytować, nie jest zablokowane ale jest przypisany do niego dokument sprzedażowy i faktycznie dobrze wystawiony.

Ten przykład pojawił się dwukrotnie i za każdym razem, gdy realizowaliśmy wysyłkę ostatnich sztuk towaru.
Miałem np 2 sztuki długopisów i został wystawiony PAi a towar został ściągnięty ze stanu. Robiąc drugą kompletację do tego samego ZK, pojawiło się okno paragonu, jakby PP2 chciało wystawić drugi paragon do tego samego ZK,  z informacją o braku towaru.



Udałoby się wprowadzić przy tworzeniu kolejnych LP do tego samego dokumentu, żeby w oknie pytającym o to czy chcemy zrobić jeszcze raz kompletację, był też wybór "Nie z edycją"?
Chodzi tutaj o usługi niestandardu, którą i tak musimy zaznaczyć na LP.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Cytuj
Gdy przerwiemy ten proces, to ZK pozostaje ze statusem "niezrealizowane" choć jest do niego paragon wystawiony przy pierwszej kompletacji.


Czy w ustawieniach kompletacji jest włączona funkcja blokowania zamówienia na czas kompletacji?

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W kolejnej wersji dodamy warunek, aby blokada zamówienia w Subiekcie GT p[podczas kompletacji była robiona tylko jeżeli ZK nie będzie zrealizowane.
Wykluczy to problem związany ze zmianą stanu realizacji.

Zamiast przechodzenia kolejny raz przez kompletację można użyć funkcji wymuszenia edycji dla uruchamiania przygotowania listu ze skanu:
https://prostapaczka.pl/subiekt-gt-tworz-listy-skanujac-kod-kreskowy/

Wystarczy zaznaczyć chceckboxa "Jednorazowa" w sekcji filtrów, albo zeskanować kod kreskowy i wtedy zostanie otwarte okno edycji listu przewozowego.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W wersji v21.3.3 zostało wdrożone zabezpieczenie aby mechanizm blokowania zadziałał tylko w przypadku gdy ZK nie zostało jeszcze zrealizowane.
Należy tylko pamiętać, że PP2 będzie "wiedziała" że zamówienie zostało już zrealizowane po odświeżeniu listy dokumentów (lub ponownym zeskanowaniu numeru, wtedy też następuje ponowne pobranie z bazy).

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Dziękuję za wdrożoną zmianę.
Przyjrzę się sugerowanym opcją edycji LP.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Proszę bardzo.
Jakby pojawiały się jeszcze jakieś problemy to zapraszamy do zgłaszania :)

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Mam jeszcze jeden przypadek. Właśnie przeglądałem zamówienia i trafiłem na takie, które ma przypisane PAi, ma zapisany stan kompletacji z PP2 oraz nr LP i paczka została nadana a jednak status ZK jest "niezrealizowane".
W tym przypadku jest tylko jeden LP i jedna kompletacja zrobiona.
Wersja PP2: 21.3.3.0
Wersja SGT: 1.66 SP2 HF1

Wygląda jakby "coś" odblokowało ZK lub nie został zapisany status realizacji prawidłowo. W czasie, gdy było to ZK realizowane, już była zainstalowana wspomniana wyżej wersja programu.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Blokada działa tylko podczas kompletacji.
Realizacja (wystawienie dokumentu końcowego) następuje po kompletacji.

Czy możliwe że powtórzył się scenariusz i operator jeszcze raz otworzył okno kompletacji (już po zrealizowaniu)?
Czy aby ponownie uruchomić kompletację dokument jest wybierany z zestawienia?

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Czy możliwe że powtórzył się scenariusz i operator jeszcze raz otworzył okno kompletacji (już po zrealizowaniu)?

Możliwe, jednak nie jestem w stanie tego ustalić. Mógł uruchomić kompletację i ją anulować. W takiej sytuacji nie będę miał zapisu o wykonanej kompletacji. Chyba, że PP2 w logach będzie miało taka informację? Mogę tam sprawdzić ale najwcześniej jutro.

Czy aby ponownie uruchomić kompletację dokument jest wybierany z zestawienia?

Nie, skanujemy numer dokumentu do pola "Pełny numer dokumentu".

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Nie jestem w stanie odtworzyć ścieżki, która by prowadziła do takiej sytuacji.
Jeżeli zostanie wykryty kolejny taki przypadek, to prosiłbym o podesłanie logów z danego dnia.
Sprawdzimy czy pojawiały się jakieś błędy.

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
Przez najbliższy tydzień będę sprawdzał codziennie. Jeśli coś znajdę, dam znać.