Autor Wątek: Podana baza danych jest w innej wersji niż użyte biblioteki sferyczne  (Przeczytany 2122 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Co zrobić gdy przy próbie uruchomienia połączenia ze sferą Subiekta nexo pojawia się komunikat:

Cytuj
Wystąpił nieoczekiwany błąd przy próbie utworzenia połączenia do Sfery Subiekta nexo: Podana baza danych jest w innej wersji niż użyte biblioteki sferyczne. Wersja bazy danych to 50.0.1.7329, a wersja Sfery to 48.2.1.7139. Zaktualizuj bazę albo użyj innej wersji bibliotek sferycznych.


Co oznacza taki komunikat:
Komunikat oznacza, że biblioteki które zostały skopiowane do programu ProstaPaczka nie są właściwe do połączenia z daną bazą Subiekta nexo.

Kopiowanie bibliotek
Po każdej aktualizacji Subiekta nexo należy skopiować binaria do programu ProstaPaczka. Najlepiej to wykonywać wbudowaną opcją z poziomu ustawień dostępu do Sfery.

Na co uważać

1. Subiekt nexo może nie odświeżyć bibliotek w katalogu z którego zostały skopiowane biblioteki do ProstejPaczki. Dobrze jest się upewnić i uruchomić Subiekta na danym użytkowniku.
Niektórzy nawet usuwają biblioteki z katalogu, uruchamiają Subiekta i sprawdzają czy zawartość katalogu się odtworzy (aby była pewność, że używane są właściwe biblioteki).

2. Zdarzało się że Subiekt utworzył nowy katalog z binariami. Czyli sam się uruchamiał a w katalogu wskazanym w ProstejPaczce był wskazany katalog ze starszymi bibliotekami.

3. Katalog podany w ustawieniach dostępu do Sfery może wskazywać na ustawienia konkretnego użytkownika. Jeżeli Subiekt był uruchamiany na innym użytkowniku to biblioteki w tym katalogu mogły się nie zaktualizować. Wtedy do programu ProstaPaczka kopiowane będą starsze wersje bibliotek.