Autor Wątek: Paczki Sello - Apaczka - InPost - data nadania i ubezpieczenie  (Przeczytany 1593 razy)

Tavares

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
Dzień dobry,
Od wczoraj zacząłem generować listy InPost przez Apaczkę lecz pojawiły się dwa problemy.

Najważniejszy to data zlecenia odbioru. Każda paczka generowana po godzinie 12:00 otrzymuje komunikat "Zamówienie kuriera po odbiór przesyłki w wybranym dniu jest niemożliwe. Wybierz innego przewoźnika bądź zmień dzień odbioru."
W każdej przesyłce za każdym razem ręcznie trzeba zmienić datę odbioru na kolejny dzień. Próbowałem w ustawieniach Apaczki zmienić na "Samodzielne dostarczenie lub umówiony codzienny odbiór" ale to nie pomogło.

Drugi problem to wartość przesyłki. Dla przesyłek standardowych wartość przesyłki może wynosić 0,00 zł lecz paczki pobraniowe muszą mieć podaną wartość równą lub większą od kwoty pobrania.
Program daje dwie opcje - albo do każdej przesyłki deklarujemy wartość przeniesioną z transakcji i płacimy za deklarację wartości, albo do każdej przesyłki pobraniowej ręcznie przepisujemy kwotę pobrania.

Czy są jakieś rozwiązania które przeoczyłem a pozwalają na pozbycie się przynajmniej pierwszego problemu?

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Apaczka może ustawiać różne walidacje dla różnych sposobów dostawy. Może tak być że dla jednego przewoźnika będą wymagać podania ubezpieczenia a dla drugiego nie.

W przypadku przygotowania listów z zakładki PACZKI SELLO nie ma możliwości ominięcia żadnej z tych walidacji.
W ustawieniach przygotowania listu z Subiekta GT jest możliwość ustawienia daty granicznej, po której program automatycznie zmieni datę nadania.
W tej chwili takiego rozwiązania dla Sello nie ma.

Zapraszamy do zgłoszenia sugestii na forum,  jak więcej użytkowników zgłosi podobne problemy to weźmiemy to pod uwagę przy rozwoju programu.
Ewentualnie możemy przygotować wycenę modyfikacji, która pozwoli na automatyczne ustawianie tych parametrów przy generowaniu listu z Sello.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Od razu przenoszę temat do sugestii rozwojowych.