Autor Wątek: [DONE] Wysyłam z Allegro - integrować czy nie integrować?  (Przeczytany 1433 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Allegro przygotowało portal "Wysyłam z Allegro" w którym można tworzyć przesyłki do zamówień Allegro.

Allegro wprowadziło usługę Allegro kurier UPS do 10kg i zaznaczyło w ofercie, że listy dla tej usługi mogą być przygotowane tylko przez Wysyłam z Allegro (to chyba na razie jedyna taka usługa z wyłącznością i bardzo możliwe że powodem były tutaj ograniczenia UPSu w przekazywaniu pełnego numeru zamówienia w swoim API).

Można też wprowadzać własne umowy dla DPD, Poczty, Polskiej, GLS, InPostu, FedEx czy URCHu, ale takie integracje mamy już wbudowane i nie byłoby zasadne korzystać z dodatkowego pośrednika.

Wydaje się nawet że można tworzyć tylko przesyłki do istniejących zamówień, więc może się nie udać skorzystanie z ich cennika dla przesyłek np. ze sklepu internetowego.

Jest dostępne do tego API, więc można się z integrować z tym portalem. Allegro zaprojektowało ten interfejs tak aby działał asynchronicznie, czyli program musiałby złożyć dyspozycję na etykietę i sprawdzać co jakiś czas czy już została utworzona.
Jest to trochę zasadne, bo jak API kuriera będzie miało awarię to API Wysyłam z Allegro będzie mogło dalej przyjmować zamówienia na etykiety, ale nie nadawać numerów przesyłek.

W sposób asynchroniczny przygotowane też zostały inne funkcje, co będzie dodatkowym utrudnieniem.

W ProstejPaczce nie ma specjalnego trybut do pracy asynchronicznej a nie wyobrażamy sobie że osoba pakująca będzie czekała aż Allegro "dogada" się z kurierem i zwróci etykietę.
Jeżeli ktoś korzysta z InPost ShipX to mógł już się zderzyć z podobnym sposobem działania, że czasami jak serwer kuriera złapie "zadyszkę" to trzeba trochę poczekać na przygotowanie etykiety.

Wprowadzenie takiej integracji jest trudne i kosztowne a my nie jesteśmy pewni czy będzie to potrzebne większej liczbie użytkowników  - dlatego też sami zgłaszamy sugestię aby sprawdzić zapotrzebowanie.

Bardzo prosimy o informację czy taka integracja byłaby potrzebna i jakie "funkcje" Wysyłam z Alelgro byłyby Wam potrzebne.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2021, 07:19:57 pm wysłana przez Piotr »

kidl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 107
U nas w firmie, na dzień dzisiejszy nie widzę potrzeby wprowadzania takiej funkcji.
Pytanie jednak, jak mocno Allegro będzie chciało swoich sprzedawców uzależnić od tego rozwiązania? Patrząc na praktyki serwisu, to może być kwestia czasu, że zamówienia Allegro będzie można obsłużyć za pomocą tylko Wysyłam z Allegro.
Mam jednak nadzieję, że to tylko moje "czarnowidztwo".

Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
Dzięki za głos.
Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Miłego!

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W wersji v21.5.1 został dodany moduł integracji z API Wysyłam z Allegro.
Nie jest on dostępny  dla wszystkich modułów (tylko dla Subiekta nexo).

Do ewentualnych pytań dotyczących tego modułu dodaliśmy osobny dział:
https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/

Więcej informacji o zakresie integracji można przeczytać w poszczególnych wątkach tego działu.