Autor Wątek: Zaokrąglanie wagi lub dodanie stałej wartości do wagi towarów  (Przeczytany 3414 razy)

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
Mam towar, który waży 0,002kg i taką wagę nie przyjmuje np. API WzA Allegro One. Mógłbym zmienić wagę w towarze ale to nie o to chodzi bo chcę, żeby dobrze wyliczało wagę, jeżeli klient kupi więcej sztuk tego produktu. Nie chcę też ustawiać wagi na sztywno bo chcę, żeby była mocno przybliżona.
Rozwiązaniem tego problemu było by dodanie opcji zaokrąglania wagi do ustalonej wartości po przecinku lub do wartości całkowitej. Można by też dodać opcję "dodatkowa waga" (np. uśredniona stała waga opakowania) dodawana do każdej paczki i wartość tej wagi dodana z wagą wszystkich towarów z paczki była by przekazywana do API przewoźnika podczas nadawania paczki.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
W najnowszej wersji v23.1.2 zwiększyliśmy precyzję pobierania wagi z Sello do 3 miejsc po przecinku.
Teraz waga powinna się pobrać do programu jako 0,001 i tak być przekazana do WZA.
Z tego co zauważyłem to WzA po swojej stronie czasami samodzielnie zaokrągla wagę przekazując dane do API kuriera - na to wpływu nie mamy.
Może to pomoże rozwiązać problem  bez dodawania nowych opcji do konfiguracji wagi.

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
Okazuje się jednak, że WzA przyjmuje wagi typu 0,001.
Dziękuje za wprowadzenie poprawki

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Formalnie nie była to poprawka, tylko zmiana :D
Zakładam że temat można zamknąć -> przenoszę do archiwum :)