Autor Wątek: Więcej informacji o usłudze dostawy Wysyłam z Allegro (od v24.5)  (Przeczytany 15 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1781
W wersji v24.5 ProstejPaczki dodaliśmy wyświetlanie większej ilości informacji o usługach dostawy Wysyłam Z Allegro. Allegro wprowadziło usługi dostawy o takich samych nazwach i aby je odróżnić trzeba posługiwać się identyfikatorem a nie nazwą.

Dodatkowo jeżeli używasz nowego API Allegro to przy pobieraniu usług dostawy uzupełniona zostanie nazwa market place (Allegro-pl / Allegro-cz / Allegro-sk), która może pomóc w identyfikacji odpowiedniej usługi.
Konfigurację nowego API Wysyłam z Allegro opisaliśmy w wątku: https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/nowe-api-wysylam-z-allegro/

Usługi dostawy Wysyłam z Allegro w konfiguracji konta dostępowego
W oknie konfiguracji konta dostępowego WZA (PP2 -> WZA - zębatka - KONTA) zmieniliśmy sposób wyświetlania usług dostawy, aby widoczne były dodatkowe dane:
- nazwa usługi
- marketplace (tylko przy używaniu nowego API)
- id usługi - unikalny identyfikator usługi dostawy w Allegro
- id przewoźnika - identyfikator przewoźnika powiązanego z usługą w systemie Allegro
- właściciel - określenie czy usługa dostawy jest własnością Allegro czy umową własną nadawcy

Usługi dostawy w mapowaniach
W ustawieniach przetwarzania dokumentu na list (PP2 -> [zakładka programu] -> ikona zębatki -> WYSYŁAM Z ALLEGRO - przycisk WYSYŁAM Z ALLEGRO) w sekcji konfiguracji mapowań dodaliśmy także wyświetlanie więcej informacji o przypisanej usłudze dostawy:
- id usługi
- marketplace
- id przewoźnika

Dane wyświetlane w tym oknie są pobierane z zapisanych danych ustawienia konta dostępowego WZA. Nie są pobierane aktualne dane z systemu Allegro. Jeżeli w konfiguracji kont dostępowych nie zostały odświeżone  usługi, to w tym oknie mogą nie być wyświetlane aktualne dane usługi.
Jeżeli zauważasz coś takiego, to najlepiej pobrać aktualne usługi w każdym koncie dostępowym WZA (PP2 -> WZA -> ikona zębatki -> KONTA).