Autor Wątek: Dodane przesyłki a błędy walidacji  (Przeczytany 3679 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Na portalu Wysyłam z Allegro w zakładce "Dodane przesyłki" tworzy się wiele listów bez przypisanego numeru. Wydaje mi się że takie rekordy powstają jak wyświetlą się jakieś błędy w oknie edycji listu.

Skąd one się biorą i czy można je jakoś usunąć?

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
API Wysyłam z Allegro działa w sposób asynchroniczny, który opisaliśmy w wątku:
https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/tworzenie-listu-w-api-wysylam-z-alelgro/

Istnieje moment, kiedy prośba o utworzenie listu przejdzie wstępną weryfikację przez system Allegro, ale zostanie odrzucona przez system przewoźnika (mój domysł). Allegro nie przypisze wtedy swojego identyfikatora dla takiego żądania.
Brak identyfikatora Allegro uniemożliwia przesłanie żądania anulowania takiej pozycji przez ProstąPaczkę.

ProstaPaczka w takim momencie może jedynie porzucić taki rekord, wyświetlić błędy operatorowi i rozpocząć przygotowanie nowego listu.
W tym momencie pozostaje pozycja w menu "Dodane przesyłki".
Jeżeli operator nie będzie poprawiał danych zgodnie z zaleceniami systemu Allegro i będzie cały czas próbował przygotować list, to za każdym razem będzie pojawiać się nowa pozycja w "Dodane przesyłki".

Na dzień dzisiejszy takie pozycje  można usuwać jedynie z poziomu portalu "Wysyłam z Allegro". Do czasu aż nie dodana zostanie funkcja w API WzA, to ProstaPaczka nie będzie mogła tego robić sama.