Autor Wątek: Wybór konta dostepowego a wybór umowy z Wysyłam z Allegro  (Przeczytany 2116 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1687
Allegro  na portalu Wysyłam z Allegro udostępnia możliwość użycia  umowy negocjowanej z przewoźnikiem przez samo Allegro jak i umowy własnej.
O ile katalog umów predefiniowanych jest jak na razie stały, to można zdefiniować wiele umów własnych.

Przy dodawaniu konta dostępowego będą widoczne wszystkie umowy zdefiniowane na danym koncie Allegro.
Do decyzji użytkownika pozostawiamy czy w ramach jednego konta dostępowego będą używane wszystkie umowy, czy tylko niektóre z nich.
My zalecamy aby na jednym koncie dostępowym ProstejPaczki były dostępne tylko umowy jednego przewoźnika.
W takim przypadku nie będą mieszać się przesyłki różnych kurierów.

Przy konfiguracji metod eksportu dla każdego modułu (moduł -> zębatka -> PROGRAM -> METODY EKSPORTU) można powiązać poszczególne metody z kontami dostępowymi ProstejPaczki.
Jeżeli dla każdego rodzaju przewoźnika będzie inne konto i powiąże się je w konfiguracji z konkretną metodą, to użytkownik nie będzie musiał wybierać konta przy tworzeniu każdej przesyłki.

Jeżeli okaże się że przy tworzeniu przesyłki dla konkretnego przewoźnika zdefiniowane są dwie umowy, to program będzie pytał z której umowy ma skorzystać.

W oknie edycji listu będą możliwe do wyboru tylko umowy przewoźnika powiązane z metodą eksportu ProstejPaczki.
przykładowo:
Dla metod "WzA - Allegro DPD" i "WzA - DPD" będą wyświetlane umowy które dotyczą przewoźnika DPD. Nie będą dostępne umowy np. Poczty Polskiej, czy UPSu.
Jeżeli jakieś zamówienie  będzie miało być wysłane innym przewoźnikiem (np. klient w Allegro wybrał "DPD" a my chcemy wysłać UPSem, to w ProstejPaczce należy użyć metody powiązanej z przewoźnikiem UPS (WzA - UPS).