Autor Wątek: WzA Allegro-brak umowy  (Przeczytany 3979 razy)

importbezgranic

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
Witam,

Panie Piotrze, próbuję od paru dni uruchomić usługę wysyłam z allegro , ale jakoś mi nie idzie, mam umowy ustawione w allegro, w sello skonfigurowane-raczej jak trzeba, i nadal wyskakuje błąd o braku umowy, co robię źle ?

"
W ustawienia konta dostępowego Wysyłam z Allegro 'Allegro One UPS' nie ma zdefiniowanej umowy dla przewoźnika (ALLEGRO) obsługującego metodę 'WzA - Allegro One'
Link do pomocy:
Następne kroki:
A. Przejdź do ustawień konta i dodaj umowę dla tego przewoźnika
B. Wybierz inne konto dostępowe na którym zdefiniowano umowę dla danego przewoźnika
C. Zmień metodę dostawy na inną
Informacje dodatkowe:

---------------------------

"

Z Góry Dziękuje za Pomoc

Pozdrawiam

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Proszę sprawdzić czy w WZA - zębatka - KONTA zostały dodane usługi/umowy dla poszczególnych przewoźników (Allegro One, Allegro DPD itp)

importbezgranic

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
wygląda to tak jak na załączniku...

kamils

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
Dzień dobry,
chciałbym dołączyć się do tematu. Mamy ten sam komunikat dla Allegro DPD. Przy generowaniu pojawia się następujący komunikat:
"W ustawienia konta dostępowego Wysyłam z Allegro 'Allegro DPD' nie ma zdefiniowanej umowy dla przewoźnika (ALLEGRO) obsługującego metodę 'WzA - Allegro One"
W zakładce WzA - zębatka - KONTA jest dodana umowa dla DPD, inne umowy Allegro ONE Box i Punkt których używamy działają.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
wygląda to tak jak na załączniku...

Aby dodać umowy należy po wybraniu konta Allegro:
- wcisnąć przycisk odświeżania  przy etykiecie DOSTĘPNE USŁUGI, zostaną pobrane umowy przypisane do wybranego konta Allegro
- z listy rozwijanej poniżej należy wybrać umowę, która ma być dodana
- wcisnąć przycisk dodawania - umowa pojawi się na liście poniżej listy rozwijanej
Po dodaniu umów należy zapisać zmiany w oknie edycji konta dostępowego ProstejPaczki.
Aby na koncie można było używać Allegro One, to musi być dodana i zapisana umowa "Allegro One".



Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
... Mamy ten sam komunikat dla Allegro DPD. Przy generowaniu pojawia się następujący komunikat:
"W ustawienia konta dostępowego Wysyłam z Allegro 'Allegro DPD' nie ma zdefiniowanej umowy dla przewoźnika (ALLEGRO) obsługującego metodę 'WzA - Allegro One"
W zakładce WzA - zębatka - KONTA jest dodana umowa dla DPD, inne umowy Allegro ONE Box i Punkt których używamy działają.

Cytuj
obsługującego metodę 'WzA - Allegro One"

Według komunikatu list jest przygotowywany jako Allegro One a nie Allegro DPD. W koncie powinna być wtedy umowa "Allegro One".
Proszę się upewnić, że w wybranym koncie dostępowym ProstejPaczki są dodane wszystkie umowy.
Jeżeli komunikat dalej będzie się pojawiał to potrzebowalibyśmy więcej danych:
- pełny komunikat skopiowany z okna edycji listu (przycisk ze znakiem zapytania)
- zrzuty ekranu z definicji konta dostępowego / kont dostępowych  zakładki WZA.
Prosiłbym o przesłanie na email, ze względu na to że będą przesyłane dane listu.

importbezgranic

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
jednak Panie Piotrze dalej błąd za błędem, teraz mianowicie jak poniżej, odnosiłem do linku z komunikatami i muszę powiedzieć że nie rozumiem tego jak poniżej :

Serwer przewoźnika odrzucił utworzenie listu przewozowego z powodu błędów:
API odrzuciło przygotowanie etykiety.
ERROR - /sender: Opcja 'Inne dane na etykiecie' nie są dostępne dla wybranego przewoźnika
Link do pomocy: https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/podpowiedzi-do-komunikatow-z-okna-edycji-listu-735/
Następne kroki:
1. Przeczytaj komunikaty od przewoźnika i sprawdź czy możesz je poprawić na formularzu listu
 jeżeli to nie pomogło, to
1. Sprawdź na forum programu czy nie ma już informacji dla tego błędu
 jeżeli to nie pomogło, to
1. Skopiuj komunikat przyciskiem i prześlij go do nas. Postaramy się Tobie pomóc
Informacje dodatkowe:
Status: Blad
---------------
API odrzuciło przygotowanie etykiety.
ERROR - /sender: Opcja 'Inne dane na etykiecie' nie są dostępne dla wybranego przewoźnika

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Api Allegro  jest pisane pod różnych przewoźników i czasami komunikaty nie są do końca zrozumiałe.
Dodatkowy opis jest dostępny w wątku poświęconym komunikatom
https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/podpowiedzi-do-komunikatow-z-okna-edycji-listu-735/

Cytuj
ERROR - /sender: Opcja 'Inne dane na etykiecie' nie są dostępne dla wybranego przewoźnika
Dla danego sposobu dostawy nie można użyć opcji wyświetlenia innych danych nadawcy na etykiecie. Należy wyłączyć tą opcję / usunąć inne dane nadania.
Jeżeli dla innych metod  potrzebne są inne dane na etykiecie to należy rozważyć utworzenie osobnego konta dostępowego z uzupełnionymi danymi na etykietę i ustawioną usługą Allegro odpowiadającą metodzie eksportu ProstejPaczki.

Allegro dla niektórych sowich sposobów dostawy nie pozwala stosować innych danych na etykiecie. Jeżeli taki sposób dostawy jest używany to można usunąć te dane z ustawień konta dostępowego WZA w ProstejPaczce.

importbezgranic

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
ok,dziękuje, usunąłem dane na liście , i wygląda na to że ruszyło, będę testował, dziękuję za pomoc, Pozdrawiam