Autor Wątek: Dodanie nowego kuriera / sposobu wysyłki  (Przeczytany 2517 razy)

Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 299
Na potrzeby tego przewodnika zakładamy, że przynajmniej jeden przewoźnik jest poprawnie skonfigurowany w PPEtykieta. Na potrzeby poniższego przykładu posłużyliśmy się metodą Allegro InPost ShipX Paczkomaty ale większość instrukcji znajduje zastosowanie analogicznie do pozostałych metod.

1) W module ProstaPaczka należy skonfigurować konto kuriera (jeśli nie jest skonfigurowane). Można to zrobić w PP2 -> Inpost ShipX -> koło zębate -> KONTA.

2) W PP Etykieta należy włączyć nową metodę eksportu (PPEtykieta -> METODY EKSPORTU -> InPost Allegro Paczkomaty (ShipX) -> Włączona dla modułu).

3) W PP Etykieta -> PARAMETRY ALTERNATYWNE -> KONFIGURACJA MAPOWANIA należy zmapować wartość z bazy (oznaczenie kuriera) na metodę eksportu PP2.

4) W PPEtykieta -> KONF. PÓL należy dodać wszystkie konfiguracje dla metody eksportu. W pierwszym polu wybieramy InPostShipXallegroPaczkomaty, w dolnym interesujący nas parametr - np. IdTransakcji, a następnie uzupełniamy wartość parametru - z listy rozwijanej wybieramy kolumnę z bazy i klikamy "Wstaw", a następnie zapisujemy zmiany. Operację należy powtórzyć dla każdego pola. Jeśli w bazie nie ma odpowiedniej kolumny, można użyć wartości wprowadzonej ręcznie (string), która zostanie przeniesiona na każdy list przewozowy.

5) Jeśli chcemy wstawiać numer listu do Allegro, musimy w PPEtykieta -> NR DO ALLEGRO zaznaczyć checkbox i wskazać kolumny z bazy zawierające ID TRANSAKCJI i ID SPRZEDAJĄCEGO

To powinno wystarczyć do przygotowania listu przewozowego, ale konieczne jest przeprowadzenie testów na danych fikcyjnych przed uruchomieniem wszystkiego na produkcji! Zaleca się sprawdzenie poprawności wszystkich danych, w szczególności proszę zwrócić uwagę, czy na formularzu listu podstawiają się prawidłowe dane odbiorcy, właściwy symbol paczkomatu, poprawnie oznacza się pobranie, poprawnie podstawia się Id Transakcji i Id Sprzedającego, następnie czy dane poprawnie przenoszą się na list i ostatecznie czy numer listu zapisał się przy właściwej transakcji w Allegro i czy jest to poprawny numer listu.