Autor Wątek: Ogólna metoda Wysyłam z Allegro dla wszystkich sposobów dostawy  (Przeczytany 30729 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1772
W wersji v23.8 dodaliśmy do programu metodę eksportu "Wysyłam z Allegro", która pozwalać będzie na przygotowanie listu dla każdego sposobu dostawy Wysyłam z Allegro.

Użycie metody "Wysyłam z Allegro:
Aby użyć tej metody należy w bazie źródłowej wskazać metodę "WysyłamZAllegro" lub jeżeli używane jest mapowanie sposobów dostawy, to należy w parametrach alternatywnych ustawić mapowania na metodę "WzA".

Wskazanie usługi dostawy Wysyłam z Allegro
Każda z usług dostawy dostępna w API Wysyłam z Allegro posiada swój unikalny identyfikator (UUID). Identyfikator ten musimy podawać przy tworzeniu etykiety w API Allegro.

Jeżeli w systemie źródłowym jest dostępny ten identyfikator, to można skonfigurować jego pobieranie w definicji pól (IdUslugi).
Jeżeli identyfikator będzie jawnie wskazany to program sprawdzi czy usługa taka została włączona w konfiguracji konta dostępowego WzA w programie ProstaPaczka.
Jak usługa zostanie tam znaleziona to zostanie użyta do przygotowania listu, w przeciwnym razie zwrócony będzie komunikat błędu.

Jeżeli w systemie źródłowym nie ma tej wartości, to można pole IdUslugi pozostawić puste i skonfigurować mapowanie sposobu dostawy z systemu źródłowego na usługę Wysyłam z Allegro:
PP Etykieta - zębatka - KURIERZY - MAPOWANIA USŁUG WZA
Lista dostępnych usług WzA jest uzupełniana ze wszystkich skonfigurowanych kont dostępowych WzA ProstejPaczki.
W przypadku usług WzA za pobraniem  dopuszczalne jest zmapowanie jednego sposobu dostawy na usługę za pobraniem i bez, np.:
Sposób dostawy ERP - sposób dostawy Wysyłam z Allegro
ALLEGRO DPD - Allegro kurier DPD
ALLEGRO DPD - Allegro kurier DPD za pobraniem
Przy takiej konfiguracji program wybierze usługę Wysyłam z Allegro w zależności od tego czy dokument źródłowy jest za pobraniem czy bez.