Autor Wątek: GLS DE - usługi dodatkowe per paczka  (Przeczytany 498 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1229
W wersji 20.10.0 wprowadziliśmy zmianę sposobu przygotowania listu przewozowego kuriera GLS Germany.

Dostosowaliśmy się do wymagań przewoźnika, aby przekazywać usługi dodatkowe (np. cod, ubezpieczenie, express, document return, exchange itd) do każdej paczki.

Sekcja z usługami będzie się zmieniać w zależności od wybranej paczki w tabeli. Aby wybrać ustawienia dla paczki należy ją najpierw zaznaczyć.

Przy przesyłkach z jedną paczką nie ma to znaczenia, należy na to zwracać uwagę tylko w przypadku przesyłek wielo paczkowych

W szczególności należy uważać na prawidłowe określenie kwoty pobrania, gdyż do każdej paczki trzeba przypisać jakąś wartość.
Przykładowo jak wysyłamy przesyłkę z pobraniem na 500 euro i 2 paczkami, to całkowita kwota pobrania musi być rozpisana na każdą paczkę.
1 paczka: 300 euro
2 paczka - 200 euro

Kwota powinna odzwierciedlać faktyczną wartość paczki (na wypadek jakby odbiorca odmówił przyjecia paczki.
Wsparcie firmy GLS Germany twierdzi, że kurier nie ma obowiązku doręczania wszystkich paczek z przesyłki w jednym terminie, dlatego istnieje możliwość takiej sytuacji.

Dodatkowym istotnym elementem jest waluta pobrania i ubezpieczenia - kwota powinna być wprowadzona w takiej walucie jaka obowiązuje w kraju odbiorcy.

Oczywiście wszelkie szczegóły współpracy z kurierem GLS Germany należy omówić bezpośrednio z ich przedstawicielem handlowym.
Warunki mogą być różne w zależności od podpisanej umowy, dlatego każdy musi ustalić wszystko po swojej stronie z GLSem.