Autor Wątek: POWIADOMIENIA - wysyłanie załączników  (Przeczytany 679 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1229
W wersji v21.3.3 dodaliśmy możliwość (PRO) dołączenie do wysyłanego powiadomienia pliku (załącznika). Załącznikiem przy powiadomieniach może być np. formularz zwrotu towaru, albo broszurka informacyjna.

Aby użyć tej opcji wymagane jest skonfigurowanie modułu biblioteki. Jeżeli nie był on używany do tej pory i wdrażany będzie na potrzeby wysłania załączników, to zalecamy aby pliki trzymane były w bazie danych programu a nie tylko w archiwum dyskowym. Program w ten sposób będzie odporny na sytuacje gdy odepnie się jakiś dysk sieciowy na którym jest archiwum dokumentów.

Aby dodać wysyłanie załącznika należy
1. przejść do konfiguracji szablonu powiadomienia:
POWIADOMIENIA -> zębatka -> KONFIGURACJA POWIADOMIEŃ
2. Zaznaczyć szablon w którym chcemy wysyłać załącznik
3. Kliknąć przycisk dodawania nowego załącznika (pod polem treści wiadomości)
4. Wyszukać odpowiedni dokument w bibliotece za pomocą wyszukiwarki
5. Zapisać zmiany

Załączniki będą dodawane do wiadomości tuż przed jej wysłaniem, więc powinny pojawiać się w każdym powiadomieniu wygenerowanym po zmianie konfiguracji.
Załączniki dodawane z biblioteki nie będą widoczne w podglądzie treści wygenerowanego powiadomienia.

Przy konfiguracji należy pamiętać, że w module biblioteki definiowany jest dokument, który może składać się z wielu plików. W konfiguracji powiadomienia wskazywany jest dokument, tak wiec gdy w bibliotece do danego dokumentu zostanie dodany nowy plik, to będzie on też wysyłany w powiadomieniu.
Najlepiej nazwać dokument w module biblioteki w taki sposób aby było jasne, że przechowywane są tam załączniki wykorzystywane w powiadomieniach.

Jeżeli jest potrzebne sprawdzenie mechanizmu to można w polach DO / DW/ UDW wprowadzić swój adres e-mail, wtedy powiadomienia będą przesyłane także do nas.