Autor Wątek: Komunikacja z Elektronicznym Nadawcą po TLS 1.2  (Przeczytany 355 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1228
Jakiś czas temu otrzymaliśmy od Poczty Polskiej informację, że będą przechodzić na wyższy standard bezpieczeństwa i wyłączą wszystkie protokoły komunikacyjne starsze niż TLS 1.2

Cytuj
Informujemy, iż połączenia do aplikacja Elektroniczny Nadawca zabezpieczone są protokołem TLS 1.2.
Zabezpiecza on połączenie z aplikacją internetową (www) oraz WebAPI Elektronicznego Nadawcy.
Aplikacja EN OBECNIE dopuszcza również połączenia w niższej wersji protokołu, czyli połączenia z użyciem TLS 1.1 są ciągle możliwe.


Planowane jest podniesienie standardu bezpieczeństwa aplikacji EN. Zmiana polegać będzie na tym, że w aplikacji Elektroniczny Nadawca v11.1 planowanej do wydania w lipcu 2020 roku zablokowane zostaną możliwości łączenia się niższymi wersjami protokoł u niż TLS 1.2. Przeglądarki i aplikacje o niższej wersji protokołu nie będą umożliwiały połączeń z aplikacją internetową (www) jak i WebAPI. 


Jeżeli Twoja przeglądarka / aplikacja / serwer nie wspiera protokołu TLS 1.2 zmień ustawienia lub zaktualizuj oprogramowanie.
aga! Jeśli korzystasz z komputera z systemem Microsoft Windows XP i Microsoft Windows Vista oraz z nieaktualnych wersji przeglądarek Internetowych możesz nie zalogować się do aplikacji internetowej (www) oraz WebAPI Elektronicznego Nadawcy, ponieważ te systemy mogą nie obsługiwać protokołu TLS 1.2.

Zweryfikowaliśmy komunikację w ProstejPaczce i powinna obsługiwać połączenia z wykorzystaniem protokołu TLS 1.2 od wersji v20.5.3