Autor Wątek: Poczta Polska odbiór w punkcie - puste pole "ulica"  (Przeczytany 693 razy)

Tomek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 247
Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące tego, że dla niektórych przesyłek pod szyldem "Odbiór w punkcie" pojawia się problem z ulicą w adresie dostawy (pole ulica jest puste).

Zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez Pocztę Polską musimy podmieniać ulicę i miasto odbiorcy na ulicę i miasto punktu odbioru. Niestety punkty odbioru zlokalizowane w mniejszych miejscowościach nie posiadają ulicy (np. FUP Wysokie, 23155 Zakrzew, 26). W takim przypadku nie mamy danych, którymi moglibyśmy prawidłowo uzupełnić formularz listu.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do poczty i czekamy na odpowiedź. Prawdopodobnie będziemy uzupełniać ulicę nazwą miejscowości, ale poczekamy jeszcze na decyzję poczty. O odpowiedzi poinformujemy w tym wątku.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1223
Dostaliśmy szybką odpowiedź od Poczty Polskiej:

Cytuj
Dziękujemy za zgłoszenie problemu. Uprzejmie informujemy, że w ramach wprowadzonych w ostatnich pracach serwisowych zmian została skorygowana walidacja pola Ulica , która to - zgodnie z aktami normatywnymi - powinna być podawana w adresie Adresata. Pragniemy nadmienić, że jeżeli w danej lokalizacji / adresie nie występuje ulica ( np. wsie, itp., itd.) a jedynie numeracja domostw, w adresie winna zostać powtórzona nazwa miejscowości, np.

 

Jan Kowalski ( adresat)

Biała 14          (ulica)

98-350 Biała  (miejscowość)


Przekazując powyższe informujemy również, że z uwagi na dobro Klientów została podjęta przez administratorów e-nadawcy decyzja o czasowym wyłączeniu m.in. walidacji pola Ulica , do czasu , kiedy platformy korzystające z webserwisu dokonają stosownych zmian w swoich systemach. Zmiana wyłączająca walidację została wdrożona na produkcję.

Jeżeli to co jest napisane jest prawdą to błąd nie powinien się pokazywać (nie ma walidacji na polu ulica).
Ze swojej strony dodamy w kolejnej wersji automatyczne podstawianie nazwy miejscowości w polu ulica, jeżeli w danych punktu odbioru nazwa ulicy będzie pusta.