Autor Wątek: Automatyczne zapisywanie stanu kompletacji w bazie programu  (Przeczytany 1257 razy)

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1628
W wersji v22.8.1 zmieniliśmy działanie modułu weryfikacji kompletności. Opisy zmian ogólnych dla wszystkich systemów dostępne są w wątkach:
Zmiana sposobu rejestracji w bazie:  https://forum.prostapaczka.pl/ogolne/kompletacja-rejestracja-w-bazie-programu-od-v22-8-1/
Przerywanie i kontynuowanie kompletacji: https://forum.prostapaczka.pl/ogolne/przerywanie-kompletacji-i-zapamietanie-stanu-skompletowania/
Nowe uprawnienia: https://forum.prostapaczka.pl/ogolne/nowe-uprawnienia-w-kompletacji-od-v22-8-1/


Dla weryfikacji kompletności na podstawie danych z Subiekta GT dodana została dodatkowa opcja pozwalająca na automatyczne zapisanie stanu o skompletowanych towarach po każdym skanie.
Opcja jest dostępna od wersji PREMIUM w ustawieniach:
PP2 -> zakładka SUBIEKT GT -> ikona zębatki -> zakładka PROGRAM -> przycisk KOMPLETACJA -> zakładka OGÓLNE -> pole: Automatyczny zapis w bazie PP2.

Po zaznaczeniu tego pola po każdym skanie w bazie programu zostanie zapisany aktualny stan kompletacji.
Jeżeli w trakcie trwania kompletacji dojdzie do niespodziewanego zamknięcia programu lub wyłączenia komputera to będzie można powrócić do tej kompletacji i odtworzyć jej stan.
Oczywiście będzie to możliwe jeżeli zapis doszedł do skutku i przy awaryjnym wyłączaniu komputera nie została uszkodzona baza danych :)

Przez konieczność połączenia z bazą po każdym skanie, opcja ta może trochę spowalniać proces kompletacji, dlatego też zalecamy przetestowanie we własnej infrastrukturze czy opóźnienia są dopuszczalne.