Autor Wątek: Zapis numer listu przewozowego w uwagach dokumentu końcowego  (Przeczytany 259 razy)

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
Czy nie lepiej, wykonywać tą operację na bazie danych? Było by dużo szybciej niż Sferą.
Tak samo chyba lepiej gdyby dało się skonfigurować dla jakiego przewoźnika lub dla jakich dokumentów ma zapisywać ten LP w uwagach.
W moim przypadku potrzebuje tylko dla przesyłek kurierskich DPD lub tylko dla faktur sprzedaży lub tylko dla importu z Subiekta używać tej funkcjonalności bo tego rodzaju zamówienia dotyczą przesyłek dla moich klientów hurtowych.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1228
Ciężko stwierdzić co jest lepsze, zapis przed udostępnione API czy bezpośrednio w bazie.
Akurat w tym przypadku klient, który partycypował w kosztach potrzebował zapisywania przez Sferę.

Z naszych informacji od klientów funkcja ta jest używana do łatwiejszego wyszukiwania numeru przesyłki (z Subiekta albo Sello), więc zależy im na tym żeby wprowadzać numer do wszystkich dokumentów.
Potrzebę dodatkowych mapowań/ograniczeń wstawiania numeru listu określiłbym jako "indywidualną" i jak na razie nie będziemy wprowadzać tej zmiany.

maniootek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
Ciężko stwierdzić co jest lepsze, zapis przed udostępnione API czy bezpośrednio w bazie.

Zależy w jakiej sytuacji. Jeżeli chodzi o coś wrażliwego, to API (Sfera) jest dużo bezpieczniejsze bo wspierane jest przez mechanizmy samego programu. Nie trzeba się specjalnie zastanawiać jak dana metoda oddziałuje w bazę danych bo wszystko odbywa się automatycznie.
Natomiast w tej sytuacji, chodzi o dopisanie informacji do istniejącego już rekordu (do pola dok_Uwagi danego dokumentu). Nie jest to nic skomplikowanego. Dodam, że inne aplikacje tego typu robią to właśnie na bazie danych (tak samo jak zapisywanie numeru nadania do paczki Sello) i umożliwiają zdefiniowanie dla jakiego typu importu ma się to odbywać.
Cały problem polega na tym, że dla kilkudziesięciu zamówień dziennie to nie ma problemu czy to będzie robione Sferą czy przez UPDATE bazy danych bo przejdzie szybko, natomiast jeżeli wejdzie w grę kilka tysięcy paczek dziennie to już się zrobi problem bo taki zapis będzie trwać bardzo długo przez Sferę (np. 30minut i to już zrobi problem z obróbką zamówień i nadawaniem przesyłek) a przez bazę danych w kilka sekund. Już ten temat przerabiałem i tylko chciałem się podzielić spostrzeżeniami.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2020, 09:42:24 pm wysłana przez maniootek »