Autor Wątek: Allegro miniprzesyłka  (Przeczytany 2301 razy)

mikas4

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
Jak ustawić przesyłki w PP2 "Allegro miniprzesyłka" ?
W programie w zakładce WZA widzę różne przesyłki w których mogę ustawić parametry po za powyższą. Nie widać również takiej dostawy w modułach, gdzie mogę dodać do listy rozwijanej wszystkie dostawy.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1772
Dla WZA została dodana ogólna metoda eksportu "Wysyłam z Allegro" na której można przygotować list dla wszystkich usług dostawy dostępnych w WzA.
Opis użycia tej metody opisany został w wątku:
https://forum.prostapaczka.pl/wysylam-z-allegro/ogolna-metoda-wysylam-z-allegro-od-wersji-v23-5/

W wątku tym są linki, które opisują konfigurację w poszczególnych modułach programu.

mikas4

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
Ustawiłem wszystko zgodnie z instrukcją a cały czas dostaje komunikat przy próbie utworzenia listu
"Nie znaleziono żadnego mapowania usługi WZA na wartość: 'Allegro Miniprzesyłka'"

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1772
Ogólna metoda "Wysyłam z Allegro" posiada dwa mapowania.
Jedno mapowanie jest dla wszystkich przewoźników i tam trzeba zmapować kiedy ma być używana metoda "Wysyłam z Allegro"
Drugie jest w ustawieniach dla metody "Wysyłam z Allegro"
MODUŁ (PACZKI SELLO, SUBIEKT GT, SUBIEKT NEXO, WAPRO MAG) -> ikona zębatki -> zakładka WYSYŁAM Z ALLEGRO -> przycisk WYSYŁAM Z ALLEGRO
W tym mapowaniu trzeba zmapować nazwy sposobu dostawy na konkretne usługi dostawy WzA.
Dopiero po przygotowaniu tych mapowań program będzie w stanie wybrać odpowiednią usługę dostawy WzA.



mikas4

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
Z wszystkim sobie poradziłem, tylko zostało mi to wyrażenie regularne. Nie używam WZA z sello, od tego mam PP2 i nigdy w sello nic nie konfigurowałem. Wiem że mój punkt odbioru paczek a Poczty Polskiej to 236749 i dlatego tam to wstawiłem. Jeśli mam coś innego wstawić, to jaki tekst? Bo nie wiem nawet gdzie to znaleźć w sello.

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1772
O jakie wyrażenie regularne chodzi?
W ustawieniach przetwarzania paczki na list WZA?
PACZKI SELLO -> zębatka -> zakładka WYSYŁAM z ALLEGRO -> przycisk WYSYŁAM Z ALLEGRO -> przycisk KONFIGURACJA w sekcji ustawień dla sposobu dostawy -> zakładka PUNKT ODBIORU
?

Tam można ustawiać dodatkowe filtrowanie punktu odbioru przechowywanego przez Sello.
Proszę spróbować wstawić tam ".*"

Punkt odbioru jest punktem docelowym gdzie przesyłka ma być dostarczona.

Identyfikator punktu nadania dla konkretnego sposobu dostawy można dodać dopiero od najnowszej wersji programu (dotyczy modułu PACZKI SELLO).

mikas4

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
Wpisywałem tam ".*" oraz .* za każdym razem to nie pomaga i dostaje taki komunikat jak na zdjęciu


A tak to ustawiłem

Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
Komunikat na zrzucie ekranu mówi, że niepoprawny jest Punkt nadania, a nie punkt odbioru.
Tam, gdzie wstawia Pan .* proszę nic nie wstawiać, a punkt nadania ustawia się w konfiguracji konta w zakładce WZA.

mikas4

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
Komunikat na zrzucie ekranu mówi, że niepoprawny jest Punkt nadania, a nie punkt odbioru.
Tam, gdzie wstawia Pan .* proszę nic nie wstawiać, a punkt nadania ustawia się w konfiguracji konta w zakładce WZA.
po wstawieniu tego punktu nadania w końcu Minipaczka się wydrukowała. Ale to jest przesyłka obsługiwana przez pocztę. I punkt odbioru dotyczy placówki pocztowej. A WZA są przesyłki UPS, DPD i inne. Więc teraz nie drukują się inne paczki bo pisze że jest błędny ten punkt.

Tomek

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
W takim przypadku trzeba zaktualizować program do najnowszej wersji, gdzie identyfikator punktu nadania można skonfigurować "per metoda" w ustawieniach przetwarzania WYSYŁAM Z ALLEGRO.