Autor Wątek: Podpaczki oraz oznaczanie wymiarów paczkomaty - wydruk zbiorczy  (Przeczytany 2406 razy)

Bitmat_PL

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
Dzień dobry, używamy już parę lat prostej paczki ale myślę, że problem z podpaczkami nie dotyczy tylko nas, zarówno w GLS, DPD jak i Inpost nie ma możliwości żadnego szybszego oznaczania na ile jest podpaczek dana przesyłka. Myślę, że problem dotyczy wielu sprzedawców i użytkowników a wydaje mi się, że da się to dopracować.

Jeśli chodzi o Inpost tutaj wystarczyłoby jeszcze w tej liście gdzie mamy imię nazwisko, adres itd itd (bardzo dużo różnych pozycji) dodać miejsce, w którym zmieniamy sobie paczkomat i ustawmia A, B czy C i mają np. 100 paczek, od razu ustawiamy odpowiednią wielkość paczkomatu i drukujemy listy zbiorczo.

W GLS i DPD można zrobić podobnie ale zamiast A, B i C robimy po prostu pole, w którym możemy dodawać (tak jak robimy to przez "do GLS z edycją") ilość podpaczek, nie mówię już o tym, że wpiszemy np. 5 i będzie 5 podpaczek ale że dodamy tak jak teraz 5 różnych wag i drukują się podpaczki.

Takie rozwiązanie przyspieszyłoby działanie z paczkami przynajmniej dwukrotnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2020, 08:30:15 am wysłana przez Piotr »

Piotr

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
Zmieniłem temat aby wyraźniej było widać że chodzi o wydruk zbiorczy, aby nie mylił się z innym wątkiem, w którym opisywany jest proces obsługi wielopaczkowości podczas pakowania Sugestia rozwiązania wielopaczkowości.

W naszej opinii lepiej jest przygotowywać etykietę w momencie pakowania, kiedy wiadomo już co jest do wysłania, jak to wygląda i ile paczek zajmie.
Wiemy że jest dużo firm, które przygotowują etykiety wcześniej i mają w tym doświadczenie, więc poczekamy i zobaczymy czy znajdzie się jeszcze kilka firm, które chciałyby korzystać z podobnego mechanizmu.

Takie podejście sprawdziłoby się w przypadku paczkomatów, bo tam jest tylko gabaryt (a/B/C). W przypadku przesyłek kurierskich sytuacja się komplikuje, bo część klientów potrzebuje też edycji wymiarów, czy oznaczenia paczki jako niestandard.
U niektórych przewoźników dochodzą też różne typy paczek (od prostych Koperta/Paczka/Paleta do całej listy typów opakowań). W takich przypadkach takie oznaczanie dałoby mniejszy przyrost wydajności, bo i tak musieliby otwierać okno edycji listu.